Уряд Малі розриває дипломатичні відносини з Україною та назвав українських дипломатів «переодягненими терористами»

Джерело: прессекретар уряду Абдулайє Майга в Х.

Абдулайє Майга розмістив документ, в якому йдеться що дії української влади свідчать про “явну офіційну підтримку українським урядом тероризму в Африці, в Сахелі і, зокрема, в Малі“, а також “виходять за межі іноземного втручання, осудливі самі по собі та є явною агресією“.

Також у заяві перехідний уряд висловив обурення через слова речника ГУР Андрія Юсова про допомогу української сторони у розгромі росіян, а також анонс нових успішних операцій:

“Речник української військової розвідки визнав причетність України до боягузливого, віроломного та варварського нападу озброєних терористичних груп, що призвело до загибелі військовослужбовців малійських сил оборони та безпеки”. 

Українських дипломатів уряд Малі у своєму комюніке назвав “переодягненими в дипломатів терористами“, а також заявляють, що український посол у Сенегалі Юрій Пивоваров “відкрито і недвозначно повідомив про підтримку його країною міжнародного тероризму”.

Також Малі використало тези російської пропаганди про буцімто розквіт неонацизму в Україні:

“Перехідний уряд Республіки Малі повністю підтримує діагноз, поставлений Російською Федерацією, яка впродовж багатьох років попереджала світ про неонацистську і лиходійську природу української влади, яка наразі є союзниками міжнародного тероризму, далекими від прагнення українського народу до миру і стабільності”.

Малі, попри озвучений в документі “нейтралітет”, системно підтримує Росію у вторгненні в Україну. У той час, коли більша частина цивілізованого світу засудила дії РФ, Малі була однією з 13 країн, які назвали розгорнуту війну наслідком “провокацій НАТО”.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.