Уряд Мерца може засекретити списки німецької військової допомоги Україні – ЗМІ
Джерело: Spiegel з посиланням на інформацію dpa
Новий німецький уряд на чолі з Фрідріхом Мерцом може засекретити постачання німецького озброєння в Україну.
“У майбутньому німецький уряд значно скоротить комунікацію щодо постачання систем озброєнь”, – цитує інформаційна агенція dpa представників урядових кіл.
Головна мета – “позбавити агресора військових переваг у війні в Україні”. Це частина “тактики ведення війни”, спрямованої на зменшення публічних дебатів щодо постачання зброї.
Таким чином, уряд канцлера Фрідріха Мерца повертається до практики, яка існувала на початку повномасштабного вторгнення РФ. 27 лютого 2022 року тодішній канцлер Олаф Шольц прийняв рішення про постачання зброї до України й близько чотирьох місяців про це майже не було жодної офіційної інформації.
У червні 2022 року під тиском громадськості уряд Німеччини вирішив опублікувати детальний список усіх постачань зброї в інтернеті. До сьогодні на сайті bundesregierung.de перерахована вся поставлена зброя із зазначенням кількості одиниць.
Таким чином уряд Шольца хотів довести, що Німеччина є найбільшим постачальником зброї в Україну після США. Востаннє список оновлювався 6 травня, в день призначення нового німецького уряду.
Тепер це мало б закінчитися. Новий німецький уряд планує знову тримати постачання зброї в таємниці, щоб створити “стратегічну невизначеність” та приховати свої власні дії від ворога.
- Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.
В суботу, 10 травня, на Закарпатті прикордонники виявили в горах тіло людини.
Спеціальний представник президента США Кіт Келлог заявив, що повне 30-денне перемир’я стане початком процесу завершення російсько-української війни.
У Каталонії, на північному сході Іспанії, близько 160 000 людей наказали не виходити з домівок після того, як пожежа на промисловому підприємстві спричинила токсичну хмару хлору на великій території.
Із тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося повернути трьох хлопців віком від 12 до 16 років.