Уряд Нідерландів планує відмовитися від участі у міграційній політиці ЄС

Джерело: Reuters

Новий уряд Нідерландів на чолі з ультраправою партією Ґерта Вілдерса має намір продовжувати стримувати міграцію, відмовившись від міграційних правил Європейського Союзу.

Уряд планує значно посилити політику надання притулку. Зокрема в опублікованій 16 травня коаліційній угоді зазначається, що метою уряду буде створення “найсуворішого режиму надання притулку за всю історію”. Мовиться про посилення прикордонного контролю та суворіші правила для шукачів притулку.

Вілдерс виграв вибори майже пів року тому і 15 травня досяг угоди про створення коаліції з трьома правими партнерами.

В угоді акцентували, що застереження про відмову від європейської політики надання притулку та міграції “буде якнайшвидше подано до Європейської комісії”.

Передбачається, що майбутній план зробить Нідерланди менш привабливими для шукачів притулку. Вілдерс прокоментував, що “люди в Африці та на Близькому Сході почнуть думати, що їм може бути краще в іншому місці”.

У своєму прагненні, Нідерланди приєднаються до урядів Угорщини та Польщі, аби кинути виклик міграційній політиці ЄС. Брюссель, швидше за все, чинитиме опір, оскільки країни ЄС уже погодили свій міграційний пакт, і відмови від участі зазвичай обговорюються на етапі переговорів.

Зазначається, що трудова міграція також буде обмежена, а прийом іноземних студентів до університетів стане суворішим.

Працівникам з-за меж ЄС, які не володіють певними знаннями чи досвідом, потрібен буде дозвіл на роботу, а кадрові агентства постануть перед суворішим регулюванням. Коаліція заявляє, що в майбутньому також прагнутиме обмежити вільне пересування для осіб із країн, що приєднаються до ЄС.

Стосовно зміни клімату коаліція заявила, що дотримуватиметься узгоджених на міжнародному рівні цілей, проте, не додасть жодних національних обмежень на викиди.

Новий уряд також планує скоротити витрати на 14 мільярдів євро до 2028 року, включаючи скорочення на 2,5 мільярда євро допомоги на розвиток, мільярд євро на зарплати урядовцям та 100 мільйонів євро на бюджет суспільного мовника.

Водночас Нідерланди продовжуватимуть політичну та військову підтримку України та юридично зобов’яжуть витрачати щонайменше 2% ВВП країни на оборону відповідно до угод НАТО.

У лютому Ґерт Вілдерс дав зрозуміти, що він вже готовий розглянути майбутню військову допомогу Україні, оскільки 24 лютого відмовився від свого попереднього опору постачанню озброєння.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Вранці 25 грудня російські окупанти завдали ракетних ударів по Харкову. Є постраждалі.

Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.

Частина Івано-Франківської області залишилась без електропостачання після ранкової ракетної атаки РФ по регіону.

Вранці 25 грудня російські окупанти завдали чергового удару по українських енергооб’єктах, зокрема теплоелектростанціях (ТЕС).

Колишній очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна повинна стати членом НАТО, аби у майбутньому вона не напала на Росію у “реваншистському” настрої.