Уряд Польщі підписав угоду з фермерами для припинення блокади ПП «Медика-Шегині»
Джерело: Polsat News
В суботу, 6 січня, підкарпатська воєвода Тереза Кубас-Гул оголосила про підписання угоди між міністром сільського господарства Польщі Чеслава Сєкерського та фермерами, які протестували на кордоні в Медиці.
6 січня Чеслав Сєкерський разом із Терезою Кубас-Гул зустрілися з фермерами “Shukana Wieś”, які протестували на прикордонному переході в Медиці. Після зустрічі Кубас-Гул на брифінгу повідомила про підписання угоди.
Міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги аграріїв, які включали запуск субсидій на кукурудзу в розмірі 1 млн злотих, збільшення кредитування на ліквідні позики на 2,5 млрд злотих і збереження рівня сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.
“Після підписання угоди протест на пункті пропуску в Медиці призупиняється на період, необхідний для впровадження правових та повідомлювальних змін, і на час, необхідний для впровадження додаткових змін”, – йдеться в угоді.
Виступив також лідер фермерів Роман Кондров.
“Ми з колегами збираємось і їдемо туди передати нашу домовленість. Ми визначимося з рішенням там, я підозрюю, що це буде о 20:00”, – сказав він.
- В четвер, 4 січня, польські фермери відновлять блокування українського кордону після того, як не отримали підписаних гарантій від нового прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.
- 27 грудня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що країна наближається до припинення блокування вантажівками кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною.
У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.