Уряд повністю запустив зону вільної торгівлі між Україною та Північною Македонією

Джерело: Міністерство економіки України

Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка змінює механізм митного оформлення товарів, що підлягають ліцензуванню в межах угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Республікою Північна Македонія.

За словами заступника міністра економіки Тараса Качки, важливим досягненням для України у зв’язку з цією угодою є приєднання Північної Македонії до Регіональної конвенції “Пан-Євро-Мед”, яка встановлює ідентичні правила походження товарів, та сертифікату з перевезення товару EUR.1, який підтверджує статус преференційного походження товарів.

Крім того, українські аграрії отримають більший доступ до загальних європейських ринків, оскільки отримали змогу використовувати компоненти продуктів, вироблених в Північній Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС.

Відтак, лібералізація торгівлі з Північною Македонією посилює позиції українських виробників в європейських та світових ланцюгах доданої вартості.

Прийнята постанова, зокрема, змінює механізм митного оформлення сільськогосподарських товарів. Відтепер суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності не треба отримувати ліцензії на імпорт товарів з Республіки Північна Македонія в межах тарифної квоти.

Розподіл тарифних квот відповідно до угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Північна Македонія здійснюватиметься митними органами за принципом “перший прийшов – перший обслуговується”.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Саломе Зурабішвілі доведеться залишити свою посаду 29 грудня — у день, коли, згідно з Конституцією, закінчується термін її повноважень. Він зазначив, що йому цікаво, чому вона віддасть перевагу “продовжить жити — за ґратами чи на волі”.

На сайті українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка представили покроковий рецепт традиційної куті з родзинками та маком.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.