Уряд продовжив терміни для перебронювання працівників до 31 березня
Джерело: пресслужба Кабміну
25 лютого Кабмін дозволив підприємствам, які ще не встигли підтвердити критичність та перебронювати працівників, зробити це до 31 березня. Відтак, бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними.
Окрім того, підприємства, котрі оновили статус критичності, можуть бронювати працівників до 1 квітня без 72-годинної обробки даних, що значно прискорює процес.
Міністерка економіки Юлія Свириденко зауважила, що бронювання — важлива складова ефективної роботи економіки, адже аналітика показує, що статус критичних мають 12% підприємств, але саме вони у 2022-2023 роках принесли 67% доходів всіх підприємств в країні.
У відомстві нагадали, що подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал Дія. Це означає, що керівникам підприємств більше не потрібно оформлювати паперові накази – процес відбувається повністю в електронному форматі. Важливо: якщо працівник уже був заброньований, перед поданням нової заявки попереднє бронювання необхідно анулювати.
Як подати заяву на бронювання працівників через Дію
- Авторизуватися на порталі Дія.
- Обрати послугу “Бронювання працівників” та натиснути “Подати заяву”.
- Внести необхідні дані працівників.
- Підтвердити рівень їхньої заробітної плати.
- Перевірити заявку та підписати її (це має зробити керівник підприємства або уповноважений підписант).
- Очікувати результату – повідомлення про розгляд заявки надійде на електронну пошту та портал Дія.
Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності – до 1 року.
Нагадаємо, що статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначеним урядом. Два з них є обов’язковими:
- середня зарплата працівників не менше 20 000 грн;
- відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.
Третій критерій підприємство може обрати один з таких:
- сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (еквівалент у гривнях);
- валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів);
- стратегічне значення для економіки і безпеки держави (визначене урядовим переліком, ПКМУ № 83 від 04.03.2015);
- важливе значення для окремої галузі економіки чи територіальної громади (критерії визначаються відповідними державними органами, ОВА);
- статус резидента Дія.City;
- постачання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.
Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.
Зауважимо, минулого року уряд подав законопроєкт щодо оновлення законодавства про мобілізацію, однак, під час розгляду були виключені важливі положення, що стосуються демобілізації та ротації. Це викликало критику, і наразі Міністерство оборони планує розробити окремий законопроєкт, який стосуватиметься саме ротації та демобілізації військових.
Нині Міноборони напрацювало три варіанти законопроєкту про демобілізацію.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк розповів, що законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.
- Генеральний штаб відповів на петицію нардепа Олексія Гончаренка щодо демобілізації військових після 18-ти місяців на службі.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в Україні заброньовано від мобілізації менше, ніж мільйон людей.
- Народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що тепер ТЦК дозволено анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон №12104, який надає відстрочку від мобілізації цивільним, звільненим з російського полону.
Програмна директорка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі містечка Україна, голова правління Української мережі за права дитини, Дар’я Касьянова розповіла історію 10-річної дівчинки, котра через 9 місяців і 6 спроб змогла повернутися до своїх батьків.
На фронті загинув військовослужбовець, актор серіалів “Доктор Віра” і “Прогулянка у порожнечі” Олексій Самойленко, який долучився до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення.
Україна та Сполучені Штати підпишуть угоду про надра з метою зміцнення двосторонніх відносин та підтримки довгострокових зобов’язань США щодо безпеки України. Документ щодо українських ресурсів підпишуть глава МЗС України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.
На Запоріжжі місцевий житель виявив невідомий вибухонебезпечний предмет на території дачного кооперативу. Фахівці ДСНС ідентифікували його як нездетоновану п’ятсоткілограмову авіаційну бомбу КАБ-500.
25 лютого Кабмін дозволив підприємствам, які ще не встигли підтвердити критичність та перебронювати працівників, зробити це до 31 березня. Відтак, бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними.