Уряд розширив програму обміну ламп розжарювання на LED: скористатись зможуть музеї та концертні зали

Джерело: Міністерство економіки України

Кабінет міністрів України розширив коло споживачів, які можуть скористатись програмою обміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи.

Відтепер обміняти старі лампи зможуть заклади культури, спорту, соціального захисту населення, а також ОСББ.

За словами очільниці Мінекономіки Юлії Свириденко, 4 мільйони українців вже долучилися до програми по обміну ламп розжарювання на енергоощадні, щоб знизити енергоспоживання. Українці вже обміняли 20 мільйонів старих лампочок на світлодіодні.

“Сьогоднішнім рішенням ми збільшуємо коло споживачів, які можуть скористатись програмою, адже ми прагнемо замінити близько 50 мільйонів ламп, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни”, – зазначила міністерка.

Зокрема, здійснити обмін ламп за програмою можуть:

  • заклади культури (комунальної та державної форми власності);
  • заклади соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної та державної форми власності);
  • заклади фізичної культури і спорту (комунальної форми власності);
  • суб’єкти надання послуг з управління багатоквартирним будинком або об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку.

Зазначені юридичні особи можуть обміняти:

  • по 3 лампи на 10 кв. метрів приміщень закладів соцзахисту населення, читальних залів, книгосховищ та архівосховищ бібліотек і архівів, закладів культури, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;
  • по 2 лампи на 10 кв. метрів для місць загального користування закладів соцзахисту населення, фізичної культури і спорту, управителя багатоквартирного будинку, ОСББ.

Для обміну ламп необхідно буде попередньо відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал “Дія”. Після подання заявки, протягом тижня представники “Укрпошти” зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп.

Довідково. Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик президента Володимира Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ “Укрпошта” в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.