Уряд Румунії обурений тим, що румунській гімнастці на Олімпіаді завадили здобути «бронзу»
Джерело: The Guardian
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що бойкотуватиме церемонію закриття Олімпіади після того, як румунській гімнастці Ану Барбосу скасували третє місце у змаганнях.
Після змагань 5 серпня румунська спортсменка здобула бронзову медаль і вже навіть почала святкувати це. Однак тренери американської спортсменки Джордан Чайлз апелювали до суддів щодо оцінки їхньої підопічної.
Після розгляду судді підвищили американці бал на 0,1 і цього виявилось достатньо, аби обійти Барбосу у боротьбі за “бронзу”.
Чолаку, своєю чергою, у соцмережах написав, що “після скандальної ситуації”, де “абсолютно нечесно поводились з нашими спортсменами”, він бойкотуватиме закриття ОІ-2024.
“Відбирати медаль, зароблену чесною працею, на підставі апеляції… абсолютно неприпустимо!”, – написав глава румунського уряду.
Він додав, що Румунія вшанує свою гімнастку та її напарницю Сабріну Манеку-Войнею, яка завершила змагання на п’ятому місці, як призерів Олімпіади.
“З вами цілий народ, для якого ваша праця і сльози дорожчі за будь-які медалі, з якого б дорогоцінного металу вони не були”, – наголосив Чолаку.
Політик додав, що глядачі в усьому світі були “шоковані цією жахливою сценою” і сказав, що це свідчить про те, що “десь у системі організації цього конкурсу щось не так”.
Ана Барбосу вже тримала у руках прапор Румунії, як раптом побачила на табло зміну результатів. Спортсменка скинула стяг та пішла з паркету, закривши обличчя руками.
Запити щодо перегляду оцінок є стандартною частиною гімнастичних змагань, коли спортсмени або тренери просять суддів переглянути програму, щоб переконатися, що елементи правильно оцінені. Оцінки можна підвищувати або зменшувати.
Довгий час Румунія була серед найкращих у гімнастиці, але цьогоріч країна повернулась на Олімпійські ігри після 12-ти років перерви.
- На Олімпійських іграх-2024 у Парижі стався веселий випадок: алжирська гімнастка Кайлія Немур ледь не впала під час виступу на колоді, але її “врятував” кіт.
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.
Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.