Уряд Румунії обурений тим, що румунській гімнастці на Олімпіаді завадили здобути «бронзу»
Джерело: The Guardian
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що бойкотуватиме церемонію закриття Олімпіади після того, як румунській гімнастці Ану Барбосу скасували третє місце у змаганнях.
Після змагань 5 серпня румунська спортсменка здобула бронзову медаль і вже навіть почала святкувати це. Однак тренери американської спортсменки Джордан Чайлз апелювали до суддів щодо оцінки їхньої підопічної.
Після розгляду судді підвищили американці бал на 0,1 і цього виявилось достатньо, аби обійти Барбосу у боротьбі за “бронзу”.
Чолаку, своєю чергою, у соцмережах написав, що “після скандальної ситуації”, де “абсолютно нечесно поводились з нашими спортсменами”, він бойкотуватиме закриття ОІ-2024.
“Відбирати медаль, зароблену чесною працею, на підставі апеляції… абсолютно неприпустимо!”, – написав глава румунського уряду.
Він додав, що Румунія вшанує свою гімнастку та її напарницю Сабріну Манеку-Войнею, яка завершила змагання на п’ятому місці, як призерів Олімпіади.
“З вами цілий народ, для якого ваша праця і сльози дорожчі за будь-які медалі, з якого б дорогоцінного металу вони не були”, – наголосив Чолаку.
Політик додав, що глядачі в усьому світі були “шоковані цією жахливою сценою” і сказав, що це свідчить про те, що “десь у системі організації цього конкурсу щось не так”.
Ана Барбосу вже тримала у руках прапор Румунії, як раптом побачила на табло зміну результатів. Спортсменка скинула стяг та пішла з паркету, закривши обличчя руками.
Запити щодо перегляду оцінок є стандартною частиною гімнастичних змагань, коли спортсмени або тренери просять суддів переглянути програму, щоб переконатися, що елементи правильно оцінені. Оцінки можна підвищувати або зменшувати.
Довгий час Румунія була серед найкращих у гімнастиці, але цьогоріч країна повернулась на Олімпійські ігри після 12-ти років перерви.
- На Олімпійських іграх-2024 у Парижі стався веселий випадок: алжирська гімнастка Кайлія Немур ледь не впала під час виступу на колоді, але її “врятував” кіт.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.