Уряд Словаччини звинуватив своїх попередників у «диверсії», через надання допомоги Україні
Джерело: Reuters
Словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.
Чинний уряд Словаччини звернувся до правоохоронців з проханням розслідувати дії попереднього кабінету міністрів та ексміністра оборони Ярослава Надя.
Новий уряд на чолі з Робертом Фіцо прийшов до влади у жовтні 2023 року і припинив військову допомогу Україні.
Водночас попередній уряд Словаччини передав Україні 12 винищувачів МіГ-29 та систему ППО.
За словами Ігора Меліхера, державного секретаря міністерства оборони та члена правлячої партії, передача системи протиповітряної оборони оголила повітряний простір Словаччини та поставила під загрозу громадян.
“Я переконаний, що Надь зрадив Словаччину. Міністерство оборони порушує кримінальну справу за підозрою у вчиненні злочину диверсії або державної зради, перевищення влади та невиконання службових обов’язків”, – сказав Меліхер на брифінгу, який транслювався в прямому етері у Facebook.
Водночас ексміністр Надь звинувачення відкидає та заявив, що якби мав змогу, то знову б ухвалив допомогу Україні.
Один з аргументів, який використав Меліхер, полягає в тому, що попередній уряд керував, перебуваючи на тимчасовій посаді. Відтак він мав обмежені повноваження для прийняття зовнішньополітичних рішень.
- Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.