Уряд спростив порядок використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України 

Уряд спростив порядок використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії, зокрема на фінансування інших проєктів.

Відтак, урядом ухвалено постанову щодо внесення змін до Порядку використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, спрощено процедуру виділення коштів з Фонду для подолання наслідків надзвичайних ситуацій та фінансування інших важливих проєктів. Відтепер громади зможуть подавати регіональні проєкти відновлення напряму до міністерств через систему DREAM.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що  пріоритетом залишається відбудова житла, соціальних об’єктів та захист критичної інфраструктури.

За його словами, фінансування за рахунок коштів Фонду ліквідації перехідних проєктів, перелік яких затверджено урядом у 2023 році, продовжиться у новому бюджетному році за умови своєчасного використання цільових коштів.

Нагадаємо, у 2023 році загальний обсяг коштів, виділених фондом, склав 61,8 млрд гривень. 25,1 млрд гривень було спрямовано на 418 проєктів і заходів місцевого та регіонального відновлення. Серед них переважна більшість проєктів з відновлення соціальної інфраструктури та облаштування укриттів.

Завдяки Фонду ліквідації наслідків успішно стартувала програма “єВідновлення”, за якою люди, чиє житло постраждало через війну, отримали майже 3 мільярди гривень компенсацій. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС розгорнуто будівництво магістрального водогону, на яке з фонду ліквідації за окремою процедурою було виділено 8,5 мільярда гривень. А також побудовано захисні споруди та відновлено численні важливі інфраструктурні об’єкти.

Проєкти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії внесено до DREAM – Державної цифрової екосистеми управління відновленням, що дозволяє здійснювати їх фінансування за прозорою і відкритою процедурою.

Завдяки DREAM громади можуть самостійно планувати і впроваджувати проєкти відновлення і модернізації. Екосистема DREAM дає можливість контролювати кожен етап життєвого циклу проєкту – від реєстрації проєктів до розробки документації, фінансування, проведення закупівель, управління будівництвом та аудиту.

Екосистема збирає, систематизує та публікує відкриті дані на всіх етапах проєктів відновлення в режимі реального часу. Повна прозорість та доступ до даних проєктів відновлення дозволяє оцінювати прогрес їх імплементації, а також приймати ефективні рішення щодо залучення інвестицій, відновлення та розвитку окремих галузей, громад та територій України. І, найголовніше, громади можуть самі вносити проєкти до екосистеми DREAM, з урахуванням власних потреб і стратегій розвитку.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.