Уряд України підтримав постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів

Джерело: Міноборони

Уряд підтримав внесену міністром оборони Рустемом Умєровим постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництв боєприпасів в Україні.

У липні 2023 року схожу постанову вже ввели в дію. Тодішній документ стосувався боєприпасів для безпілотників та бойових частин безпілотних систем.

“Ми отримали результати експериментальної постанови щодо виробництва для безпілотних систем. І бачимо, що наш підхід дає результат. Збільшується кількість виробників і кількість продукції”, – заявив міністр.

Вказаним експериментом запровадилось нове, спрощене регулювання виробництва, яке встановило чіткі критерії до виробників і їхніх потужностей, порядок розробки та виробництва. Це дало можливість маштабувати виробництво відповідних засобів ураження та покращити стан постачання ЗСУ відповідними боєприпасами.

За час реалізації експериментального порядку з’явилися і розпочали діяльність близько 20 нових виробників боєприпасів для безпілотних систем.

Нині Україна вже має 21 допущений до експлуатації зразок боєприпасів, 8 зразків боєприпасів вже пройшли випробування і зараз проходять процедуру допуску до експлуатації, 29 зразків боєприпасів проходять демонстраційні випробування.

“Саме тому ми запропонували подібні підходи використати, щоб збільшити кількість боєприпасів українського виробництва. Розвиток потужностей української військової промисловості – це те, що дасть нам безпеку і мир”, – резюмував міністр оборони України Рустем Умєров.

  • За інформацією ЗМІ міністр оборони України Рустем Умєров написав листа своїм колегам з країн ЄС, у якому повідомив про критичну нестачу артилерійських снарядів. За його словами, Росія щоденно застосовує утричі більше боєприпасів для обстрілів передових позицій ЗСУ.
  • У листі, підписаному лідерами Німеччини, Нідерландів, Естонії, Чехії та Данії, йдеться про те, що  ЄС “не досягнув” своїх цілей щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, тож і європейці повинні подвоїти зусилля.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету 792 млн грн на зміцнення обороноздатності.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.