Уряд Японії заборонив батькам давати своїм дітям нетрадиційні імена
Джерело: CNN
Уряд Японії обмежив можливості батьків давати своїм дітям імена, які звучать нетрадиційно.
Нові правила набули чинності на початку тижня. Таким чином влада прагне викорінити певну тенденцію – імена кіракіра – коли батьки дають своїм дітям незвичні імена.
До прикладу, у Японії можна зустріти дітей з іменами “Найк” “Пікачу” чи “Пудинг”. І хоча такі імена залишаються у меншості, все ж за останнє десятиліття їхня популярність зросла, бо батьки відмовляються від традиційних імен, обираючи унікальні.
Проте така практика зазнала критики. В основному через те, що вона збиває з пантелику працівників медзакладів, шкіл, влади тощо, які не знають, як правильно вимовляти такі імена.
Новину про нові правила щодо імен у країні зустріли неоднозначно. Дехто у соцмережах писав, що незвичні імена є проявом індивідуальності, що вони безневинні і не повинні регулюватись державою.
“Вони ж не діти нації, правильно? Вони діти своїх батьків”, – написав один з користувачів.
Проте більшість людей все підтримали ініціативу уряду, наголошуючи, що діти з незвичними іменами можуть зазнавати булінгу чи принаймні труднощів під час адміністративних операцій, до прикладу, реєстрацій чи банківських операцій.
Японія використовує три системи писемності: Кандзі, основане на китайських ієрогліфах, та дві інші фонетичні системи. Імена зазвичай пишуть на Кандзі, що й створює проблеми для імен кіракіра.
Оскільки китайські ієрогліфи змішані з японською мовою, кожен символ Кандзі можна вимовляти кількома способами, а деякі навіть десятьма чи більше. Щоб зрозуміти правильну вимову, потрібно орієнтуватись на інші символи у фразі.
В іменах кіракіра, які почали з’являтись з 1980-х років, батьки часто обирають ім’я на фонетичному звучанні, до прикладу, щоб ім’я дитини звучало “Пікачу”. Після цього обирають схожий за звучанням ієрогліф Кандзі.
Але ці символи здебільшого вимовляються не так, і через це вчителям чи лікарям важко зрозуміти, як правильно вимовити ім’я дитини, просто подивившись на письмову форму ієрогліфа.
Відтак нові правила японського уряду спрямовані на обмеження цього явища, встановлюючи, що буде дозволено лише загальноприйняті варіанти вимови символів Кандзі.
Батькам необхідно буде включити фонетичне прочитання імен своїх дітей до реєстру, і якщо місцева влада побачить, що фонетичне звучання імені не відповідає тому, як його символи зазвичай вимовляються, вони можуть відхилити ім’я або запросити додаткові документи.
За даними дослідження від 2022 року, у межах якого перевірили імена дітей, встановлено, що за останні 40 років все більше батьків дають незвичні імена дітям.
Зазначається, що таким чином батьки хочуть, аби їхня дитина була унікальною та незалежною. Також вказано, що частіше незвичні імена дають саме дівчаткам.
- Міністр сільського господарства Таку Ето пішов у відставку після критики, спричиненої його суперечливим висловлюванням на тлі різкого зростання цін на рис.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.