Уряд запроваджує експериментальні зміни щодо військового обліку

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

На засіданні Кабміну ухвалили постанову “Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

У ній мова про кілька важливих аспектів:

  1. Військовий облік для призовників

Хлопці віком від 17 до 25 років повинні бути взяті на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Це стосується як тих, хто проживає в Україні, так і тих, хто перебуває за кордоном.

  1. Перевірка документів за кордоном

Мовиться про чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном і звертаються за оформленням українського або закордонного паспортів. Вони проходитимуть перевірку дійсності своїх військово-облікових документів через державну електронну систему “Трембіта”.

  1. Внесення до реєстру

Хлопці віком від 16 до 25 років, які проживають в Україні та звертаються за оформленням паспорта, будуть внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР) без проходження ВЛК.

Також це стосується тих, хто перебуває за кордоном і звертається за оформленням або отриманням паспорта в українських представництвах за кордоном.

  1. Перелік громадян

Буде сформований перелік громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років, дані яких повинні бути внесені до ЄДРПВР і які підлягають постановці на військовий облік.

Проєкт постанови розробляли Мінреінтеграції спільно з Міноборони, ДМС, МВС і Генштабом ЗСУ. Необхідність його запровадження неодноразово обговорювалася на міжвідомчих нарадах під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Такі нововведення сприятимуть забезпеченню оптимізації та ідентифікації відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Протягом минулої доби, 11 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 105 бойових зіткнень.

Минулої доби російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області, внаслідок чого відомо про 11 поранених, серед них дитина.

11 вересня МЗС Великої Британії оголосило про виділення більш як 242 млн фунтів стерлінгів на підтримку України, а також про розгортання 484 млн доларів фінансової допомоги та постачання військового обладнання.

Україна щороку втрачає 11,2 млрд доларів через заміновані території, що дорівнює 5,6% ВВП України у 2021 році, мовиться у дослідженні Tony Blair Institute проведеному спільно із Мінекономіки.

Європейський Союз постає перед все більшою кількістю мігрантів та російським шпигунством, що спонукає країни-члени відновити прикордонний контроль у межах Шенгенської зони, котра зазвичай є вільного для пересування.