Уряд затвердив залучення €100 млн від Банку Ради Європи на компенсації за знищене житло
Джерело: Мінінфраструктури
Кабінет міністрів України затвердив залучення 100 мільйонів євро від Банку розвитку Ради Європи на компенсації за знищене житло.
Кошти позики будуть спрямовані на проєкт “HOME: Компенсація за знищене житло”. Його реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури як продовження державної програми компенсацій за знищене житло шляхом видачі житлових сертифікатів.
З серпня 2023 року громадяни України, чиє житло було знищене через бойові дії можуть отримати житловий сертифікат для придбання нової домівки. За цей час українці подали 14,4 тисячі заяв на отримання компенсації, 7,2 тисячі мають згенеровані сертифікати, а 2,9 тисячі реалізували сертифікати для купівлі житла.
Житловий сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість. Для цього необхідно забронювати кошти через застосунок “Дія”.
Якщо кошти наявні на спеціальному рахунку, відкритому під реалізацію програми, то протягом 5 днів людина отримує підтвердження і має 30 днів для оформлення угоди купівлі-продажу житла.
Якщо кошти на рахунку закінчились, то, до зарахування наступного траншу, така заявка потрапляє в електронну чергу. На місце в черзі впливає два фактори – наявність пільгової категорії та час подання заявки на бронювання.
Першими в черзі опиняються військовослужбовці, люди з інвалідністю та багатодітні родини. Це пріоритетне право гарантоване їм на рівні закону.
Далі порядкове місце в черзі визначається автоматично залежно від часу подання заявки. Хто раніше подав заяву на бронювання коштів – той має вище місце в черзі.
Звертаємо увагу, що в електронну чергу неможливо втрутитись і змінити місце людини. Цей запобіжник закладався свідомо, щоб уникнути можливих зловживань.
У міру надходження коштів на спеціальний рахунок, громадянам які мають вище місце в черзі отримають сповіщення про успішне бронювання. Після цього вони зможуть реалізувати свої житлові сертифікати та придбати нові домівки.
Завдяки залученим коштам вдасться профінансувати реалізацію більш ніж 2 тисячі житлових сертифікатів.
- Відтепер в українців, чиє житло було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, відображаються житлові сертифікати у застосунку “Дія”.
- У межах державної програми “єВідновлення”, якою передбачено грошові виплати на ремонт житла, пошкодженого внаслідок повномасштабної війни, українцям виплатили перший мільярд гривень.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків.
- Відтепер заявники, які бажають подати заяви до міжнародного Реєстру збитків, мають можливість скористатися для цього вебпорталом “Дія”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.