Уряд затвердив залучення €100 млн від Банку Ради Європи на компенсації за знищене житло

Джерело: Мінінфраструктури

Кабінет міністрів України затвердив залучення 100 мільйонів євро від Банку розвитку Ради Європи на компенсації за знищене житло.

Кошти позики будуть спрямовані на проєкт “HOME: Компенсація за знищене житло”. Його реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури як продовження державної програми компенсацій за знищене житло шляхом видачі житлових сертифікатів.

З серпня 2023 року громадяни України, чиє житло було знищене через бойові дії можуть отримати житловий сертифікат для придбання нової домівки. За цей час українці подали 14,4 тисячі заяв на отримання компенсації, 7,2 тисячі мають згенеровані сертифікати, а 2,9 тисячі реалізували сертифікати для купівлі житла.

Житловий сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість. Для цього необхідно забронювати кошти через застосунок “Дія”.

Якщо кошти наявні на спеціальному рахунку, відкритому під реалізацію програми, то протягом 5 днів людина отримує підтвердження і має 30 днів для оформлення угоди купівлі-продажу житла.

Якщо кошти на рахунку закінчились, то, до зарахування наступного траншу, така заявка потрапляє в електронну чергу. На місце в черзі впливає два фактори – наявність пільгової категорії та час подання заявки на бронювання.

Першими в черзі опиняються військовослужбовці, люди з інвалідністю та багатодітні родини. Це пріоритетне право гарантоване їм на рівні закону.

Далі порядкове місце в черзі визначається автоматично залежно від часу подання заявки. Хто раніше подав заяву на бронювання коштів – той має вище місце в черзі.

Звертаємо увагу, що в електронну чергу неможливо втрутитись і змінити місце людини. Цей запобіжник закладався свідомо, щоб уникнути можливих зловживань.

У міру надходження коштів на спеціальний рахунок, громадянам які мають вище місце в черзі отримають сповіщення про успішне бронювання. Після цього вони зможуть реалізувати свої житлові сертифікати та придбати нові домівки.

Завдяки залученим коштам вдасться профінансувати реалізацію більш ніж 2 тисячі житлових сертифікатів.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.