У межах програми «єВідновлення» українцям виплачено перший мільярд гривень

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

У межах державної програми “єВідновлення”, якою передбачено грошові виплати на ремонт житла, пошкодженого внаслідок повномасштабної війни, українцям виплатили перший мільярд гривень.

Станом на сьогодні виплати отримали 12 146 українців, що подали заявки. Загалом таких – понад 41 тисяча.

Ці гроші держава виплатила українцям для ремонтів квартир і будинків, пошкоджених через російські обстріли.

Найбільше заяв надійшло з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з Росією, зокрема:

  • Харківська – 7 тисяч заяв;
  • Ірпінська – 3 тисяч заяв;
  • Ізюмська – 1,6 тисячі заяв;
  • Миколаївська – 1,3 тисячі заяв;
  • Балаклійська – 1,3 тисячі заяв.

За даними Мінінфраструктури, 75% всіх грошей на будівельні матеріали  витрачено у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлено у фізичних осіб-підприємців.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.