Урядові установи Бельгії отримали конверти з токсичною речовиною

Джерело: VRT

Бельгійські правоохоронці виявили у декількох урядових установах у Брюсселі, зокрема в Міністерстві юстиції, конверти з токсичним порошком – бруцином.

“Поліцейські служби були попереджені після того, як конверти з порошком виявили в різних установах”, – заявила Ясміна Вановерсхельде з прокуратури Брюсселя.

За її словами, білий порошок, знайдений у конвертах, містить бруцин.

“Ця речовина є небезпечною, якщо її проковтнути. Контакт зі шкірою не становить небезпеки. Люди, які контактували з токсичною речовиною, нині здорові”, – запевнила представниця прокуратури.

Як розповіли у виданні, конверти були знайдені в офісі глави Мін’юсту, Палаці правосуддя та в одному з офісів Держбезпеки Бельгії.

“Нині триває розслідування, щоб з’ясувати, хто відправив ці листи і з якими мотивами. Вже можна сказати, що перші результати показали: ці факти не мають нічого спільного з нападами, які сталися в останні дні в Брюсселі”, – поінформували у відомстві.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.