В Абхазії протестувальники штурмують парламент через угоду з Росією
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 15 листопада, протестувальники почали штурмувати парламент підтримуваного Росією сепаратистського грузинського регіону Абхазії, а опозиційні політики вимагали відставки самопроголошеного президента через непопулярну інвестиційну угоду з РФ.
Протестувальники за допомогою вантажівки пробили металеві ворота навколо парламенту в столиці Сухумі. Потім на відео з місця події було видно, як люди лізуть у вікна, відірвавши металеві ґрати, і скандують у коридорах.
Адміністрація президента заявила, що влада готується відкликати інвестиційну угоду з Росією, через яку деякі люди в Абхазії побоюються, що вона витіснить їх з ринку нерухомості.
Однак лідер опозиції Темур Гулія сказав, що спочатку вони вимагали скасувати угоду, але тепер протестувальники хочуть піти далі.
“Народ вимагає відставки Аслана Бжанія і категорично має намір її домогтися. Ми самі не були готові до такого повороту подій. Нашою початковою вимогою було лише розірвання інвестиційної угоди”, – сказав Гулія.
Протестувальники також увірвалися в адміністрацію президента, розташовану в одній будівлі з парламентом. Екстрені служби повідомили, що щонайменше дев’ятьох осіб доставили в лікарню.
Бжанія, який став президентом у 2020 році, на той момент не перебував у будівлі.
Росія визнала Абхазію та інший сепаратистський регіон, Південну Осетію, незалежними державами в 2008 році після того, як російські війська відбили спробу Грузії повернути Південну Осетію в п’ятиденній війні.
Більшість світу визнає Абхазію частиною Грузії, від якої вона відокремилася під час воєн на початку 1990-х років.
- Тбіліський міський суд відхилив позови, подані опозиційними партіями та громадськими організаціями щодо скасування результатів парламентських виборів у Грузії. Загалом було 11 позовів, які оскаржували підсумки виборів.
- Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг прийшла на акцію протесту в Тбілісі і приєдналася до акції біля парламенту Грузії.
19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.
Нове дослідження засвідчило, що ризик самогубств серед жінок-лікарів значно вищий, ніж серед загального населення.
У Дніпрі знайшли мертвим журналіста та військового Збройних сил України Андрія Нікітіна.
Росія переміщує велику кількість військової техніки на свої військові бази у Сирії, що може свідчити про підготовку до часткового її виведення із країни.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.