В Афганістані таліби заборонили салони краси, що змусило жінок працювати підпільно
Джерело: The Washington Post
Після того, як Талібан заборонив салони краси в Афганістані, жінки, які часто є єдиними годувальницями сім’ї, змушені працювати підпільно.
Як розповіли у виданні, власниця одного з підпільних салонів Сімін просить клієнтів залишати автівку за кілька кварталів від її будинку та уникати солдатів, які патрулюють район. Після цього відвідувачі проходять до дверей без вивіски та тихо повідомляють про своє прибуття.
За словами Сімін, її бізнес процвітав, доки два роки тому влада Талібану не заборонила салони краси, назвавши їхні послуги “вадами, які заборонені в ісламі”.
Після повернення до влади у 2021 році таліби почали запроваджувати жорстку гендерну дискримінацію. Очікувалося, що 12 тисяч салонів краси по всій країні не підпадуть під нові правила. Салони були єдиними громадськими місцями, де могли збиратися жінки.
Утім, у 2023 році посадовці наказали жінкам закрити свій бізнес. Тоді речник Міністерства чеснот і доброчесності, яким керує Талібан, заявив, що вищипування брів, використання макіяжу і штучного волосся “не дозволено за законами шаріату”, а “необхідність платити за макіяж наречених стала “фінансовим тягарем для їхніх сімей”.
При цьому влада Афганістану не вказала, яке покарання загрожує жінкам за порушення наказу. Однак з того часу ООН задокументувала кілька затримань власниць салонів, які відмовлялися закрити свої заклади.
- Талібан офіційно заборонив шахи в Афганістані, посилаючись на “релігійні міркування”. Як повідомляють Khaam Press та Zamin, тимчасова адміністрація країни через Міністерство сприяння чеснотам і запобігання порокам визнала шахи “харам” — забороненими з погляду ісламського права. Відповідно, всі шахові активності в країні припиняються на невизначений термін.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.