В Африці зафіксували перший спалах сказу серед морських ссавців
Джерело: AP News
Науковці з Південної Африки зафіксували перший випадок поширення сказу серед морських ссавців. Зокрема вірус уразив щонайменше 24 морських котиків.
Влада Південної Африки вперше почала тестувати морських котиків на сказ після того, як унаслідок укусу тварини інфікувався собака. Фахівці виявили вірус у морських котиків, які померли або були вбиті в різних місцях на західному та південному узбережжях країни.
Один із позитивних тестів на сказ отримали в результаті аналізу туші тварини, яка померла в серпні 2022 року. Це вказує на те, що вірус циркулював у популяції щонайменше два роки.
Як розповіли фахівці, раніше єдиний відомий випадок сказу в морських ссавців зафіксували в одного з найменших тюленів – кільчастої нерпи з норвезьких островів Шпіцберген на початку 1980-х років. Тоді науковці вважали, що тварина інфікувалася через контакт зі скаженою полярною лисицею.
Натомість вчені не виявили жодних доказів поширення сказу серед тюленів.
За словами дослідників з Південної Африки, перший морський котик, який почав поширювати вірус серед інших тварин, міг заразитися через атаку шакалів у Намібії. Це пояснюють тим, що близько 2 мільйонів ссавці виду Arctocephalus pusillus мігрують між декількома країнами Африки, але саме в Намібії вовкоподібні тварини часто полюють на тюленят на узбережжі.
Дослідники проаналізували гени сказу в морських котиків та виявили, що ДНК вірусу збігалося з інфекцією шакалів у Намібії.
Дослідниця Леслі ван Хелден підтвердила, що сказ дійсно передавався між морськими котиками, оскільки більшість випадків зараження вірусом були тісно пов’язаними.
“Це закріпилося в популяції морських котиків і набуло поширення внаслідок того, що тварини кусають одне одного”, – пояснила вона.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.