В Африці зафіксували перший спалах сказу серед морських ссавців

Джерело: AP News

Науковці з Південної Африки зафіксували перший випадок поширення сказу серед морських ссавців. Зокрема вірус уразив щонайменше 24 морських котиків.

Влада Південної Африки вперше почала тестувати морських котиків на сказ після того, як унаслідок укусу тварини інфікувався собака. Фахівці виявили вірус у морських котиків, які померли або були вбиті в різних місцях на західному та південному узбережжях країни.

Один із позитивних тестів на сказ отримали в результаті аналізу туші тварини, яка померла в серпні 2022 року. Це вказує на те, що вірус циркулював у популяції щонайменше два роки.

Як розповіли фахівці, раніше єдиний відомий випадок сказу в морських ссавців зафіксували в одного з найменших тюленів – кільчастої нерпи з норвезьких островів Шпіцберген на початку 1980-х років. Тоді науковці вважали, що тварина інфікувалася через контакт зі скаженою полярною лисицею.

Натомість вчені не виявили жодних доказів поширення сказу серед тюленів.

За словами дослідників з Південної Африки, перший морський котик, який почав поширювати вірус серед інших тварин, міг заразитися через атаку шакалів у Намібії. Це пояснюють тим, що близько 2 мільйонів ссавці виду Arctocephalus pusillus мігрують між декількома країнами Африки, але саме в Намібії вовкоподібні тварини часто полюють на тюленят на узбережжі.

Дослідники проаналізували гени сказу в морських котиків та виявили, що ДНК вірусу збігалося з інфекцією шакалів у Намібії.

Дослідниця Леслі ван Хелден підтвердила, що сказ дійсно передавався між морськими котиками, оскільки більшість випадків зараження вірусом були тісно пов’язаними.

“Це закріпилося в популяції морських котиків і набуло поширення внаслідок того, що тварини кусають одне одного”, – пояснила вона.

Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.

Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.