В Африці зафіксували перший спалах сказу серед морських ссавців
Джерело: AP News
Науковці з Південної Африки зафіксували перший випадок поширення сказу серед морських ссавців. Зокрема вірус уразив щонайменше 24 морських котиків.
Влада Південної Африки вперше почала тестувати морських котиків на сказ після того, як унаслідок укусу тварини інфікувався собака. Фахівці виявили вірус у морських котиків, які померли або були вбиті в різних місцях на західному та південному узбережжях країни.
Один із позитивних тестів на сказ отримали в результаті аналізу туші тварини, яка померла в серпні 2022 року. Це вказує на те, що вірус циркулював у популяції щонайменше два роки.
Як розповіли фахівці, раніше єдиний відомий випадок сказу в морських ссавців зафіксували в одного з найменших тюленів – кільчастої нерпи з норвезьких островів Шпіцберген на початку 1980-х років. Тоді науковці вважали, що тварина інфікувалася через контакт зі скаженою полярною лисицею.
Натомість вчені не виявили жодних доказів поширення сказу серед тюленів.
За словами дослідників з Південної Африки, перший морський котик, який почав поширювати вірус серед інших тварин, міг заразитися через атаку шакалів у Намібії. Це пояснюють тим, що близько 2 мільйонів ссавці виду Arctocephalus pusillus мігрують між декількома країнами Африки, але саме в Намібії вовкоподібні тварини часто полюють на тюленят на узбережжі.
Дослідники проаналізували гени сказу в морських котиків та виявили, що ДНК вірусу збігалося з інфекцією шакалів у Намібії.
Дослідниця Леслі ван Хелден підтвердила, що сказ дійсно передавався між морськими котиками, оскільки більшість випадків зараження вірусом були тісно пов’язаними.
“Це закріпилося в популяції морських котиків і набуло поширення внаслідок того, що тварини кусають одне одного”, – пояснила вона.
Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.
Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.