В Амстердамі під заборону потрапило будівництво нових готелів

Джерело: CNN

17 квітня місцева влада Амстердама оголосила про заборону на будівництво нових готелів у місті. Це рішення є частиною ширших заходів, спрямованих на контроль масового туризму.

За словами мерії, ці кроки мають на меті зробити і зберегти місто придатним для життя мешканців і гостей, обмежуючи кількість туристів до 20 мільйонів ночівель у готелях щорічно.

“Це означає: ніякого масового туризму, ніяких нових готелів і не більше 20 мільйонів ночівель туристів в готелях на рік”, – йдеться в заяві мерії.

Виняток з цієї нової заборони буде застосовано лише у випадку закриття чинного готелю без збільшення загальної кількості спальних місць, причому новий готель повинен відповідати вищим екологічним стандартам.

Втім, заборона не стосується готелів, які вже отримали дозвіл на будівництво до цього рішення.

Цей захід є лише однією з багатьох ініціатив, що були впроваджені в Амстердамі в останні роки для зменшення проблем, пов’язаних з надмірним туризмом. Влада міста також закрила місцевий круїзний термінал у 2023 році, заборонила куріння канабісу в громадських місцях, скоротила години роботи барів та розглядає план перенесення діяльності секс-працівників Кварталу червоних ліхтарів у передмістя.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.