В Амстердамі зірвали виступ Грети Тунберг через пропалестинські гасла

Джерело: AP

В Амстердамі під час мітингу проти зміни клімату чоловік спробував перервати промову шведської екоактивістки Грети Тунберг через політичні заклики щодо Ізраїлю та Палестини.

На мітинг зібралося близько 85 тисяч осіб.

Грета Тунберг під час свого виступу запросила на сцену двох жінок, одна з яких заявила, що Ізраїль навмисно атакує лікарні та мирних жителів і загалом “здійснює геноцид”. Учасники мітингу обурено зреагували на виступ.

На сцену піднявся чоловік. Він наголосив, що прийшов заради демонстрації проти зміни клімату, а не для того, щоб висловлювати політичні погляди.

Своєю чергою, активістка заявила, що “не може бути кліматичної справедливості на окупованій землі!”.

Зауважимо, 20 жовтня Грета Тунберг опублікувала допис на підтримку палестинців у Газі.

Згодом Міносвіти Ізраїлю заявило, що прибрало згадки про шведську екоактивістку Ґрету Тунберг з навчальних матеріалів. Причиною стала підтримала палестинців у секторі Гази.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.