В Англії та Уельсі створення порнодипфейку може стати кримінальним злочином

Джерело: CNN

Створення відверто сексуального дипфейкового контенту може стати кримінальним злочином в Англії та Уельсі через зростаюче занепокоєння щодо експлуатації та переслідування жінок за допомогою штучного інтелекту.

Міністерство юстиції Великої Британії оголосило у вівторок про можливість прийняття законопроєкту, за яким створення такого контенту без згоди суб’єкта може призвести до судимості та необмеженого штрафу. В Англії та Уельсі вже заборонено поширення відвертих дипфейків без згоди особи, а зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Дипфейки – це зображення чи відео, якими маніпулювали, щоб створити враження, ніби хтось зробив або сказав щось, чого не робив та не говорив. Зростання цього явища спонукає правоохоронні органи до вжиття кроків для захисту осіб від потенційної експлуатації та переслідування.

Згідно із законопроєктом, створення відвертих дипфейків, включаючи порнографічні зображення та оголені дипфейки, буде кваліфікуватися як кримінальне правопорушення. Ця ініціатива має на меті запобігти подальшій експлуатації та переслідуванню осіб через маніпуляцію зображеннями.

Правоохоронні органи та законодавчі органи країни прагнуть забезпечити ефективний захист прав та гідне поводження в інтернеті, особливо щодо жінок, які найчастіше стають жертвами цього виду експлуатації.

Ухвалення такого законодавства є кроком у напрямку забезпечення інтернету безпечним середовищем для всіх користувачів та запобігання використанню технологій для шкоди та залякування осіб.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.