В Антарктиці від пташиного грипу загинули десятки морських котиків

Джерело: Sky News

В антарктичних тюленів вперше підтверджено високозаразну форму пташиного грипу, яка становить загрозу для однієї з найтендітніших екосистем на планеті.

Зокрема вчені APHA (агентство, яке вивчає та захищає тварин та рослини) виявили варіант вірусу H5N1 у зразках, відібраних у мертвих морських слонів та котиків на субантарктичному острові Південна Георгія.

Зараз відомо, що десятки тварин загинули, причому багато хто з них, найімовірніше, – у віддалених бухтах і в морі.

За словами експертів Британської антарктичної служби, ця трагедія стала “подією масової смертності”.

За даними видання, представник APHA доктор Марко Фальк’єрі три тижні відбирав зразки диких тварин, зокрема у Південній Георгії. За його словами, тюлені та морські птахи живуть на одних і тих же пляжах, що дає вірусу можливість передаватися.

“Це важливо, тому що такий рівень смертності зазвичай не спостерігається серед цієї групи”, – зауважив він. При цьому представник агентства додав, що факт виявлення вірусу дає підстави вважати, що саме він спричинив загибель тварин.

Зазначається, що вірус охопив земну кулю, поширюючись через перелітних птахів. І це спричинило масову загибель кількох колоній морських птахів у Великій Британії.

“Будь-яке переміщення вірусу між птахами та ссавцями викликає занепокоєння у вчених, які уважно стежать за “побічними подіями” щодо будь-яких ознак його мутації”, – йдеться в матеріалі.

Вважається, що від цього вірусу загинули тисячі тюленів по всій Південній Америці, а також велика кількість норок та лисиць, які вирощуються в Європі для отримання хутра.

Науковці попередили, що вірус вже виявлений у невеликої кількості ссавців у Великій Британії, включаючи тюленів та диких лисиць.

“Ці тварини мешкають в одному середовищі із птахами. Ми думаємо, що саме тому ці тварини заражені вірусом”, — прокоментував доктор Фальк’єрі.

Захисники природи очікували, що великий Південний океан зупинить поширення вірусу в Антарктиді та Південній Георгії, але в жовтні вірус був виявлений у трупах особин бурого поморника – великого морського птаха.

Нове дослідження APHA підтвердило наявність вірусу у чайок і антарктичних крячок, але в  пінгвінів він поки не спостерігається.

“Для багатьох з нас велике полегшення, що пінгвіни не постраждали. Ми не знаємо, чи пов’язано це з відсутністю сприйнятливості або з тим, що вони раніше зазнавали впливу вірусу і мали деяку відповідь антитіл на менш патогенний вірус, який цілком міг безсимптомно передаватись серед мігруючих птахів”, – пояснив професор Ешлі Баньярд, фахівець із пташиного грипу з APHA.

Утім ,як вказано, пінгвіни постраждали в інших частинах планети, і експерти з дикої природи побоюються наслідків того, що вірус досягне найантарктичнішого континенту.

Своєю чергою, Норман Реткліфф, еколог морських птахів із Британської антарктичної служби, сказав, що “це масова смертність, яка значно перевищує базовий рівень”.

Польсько-американська літературознавиця, славістка, професорка Університету Райса в Г’юстоні, редакторка журналу Sarmatian Review Ева Томпсон пояснила, чи може мистецтво бути за щось винним, чи змінилося сприйняття російської культури за минулі 24 роки  і чому необхідно поширювати правдиву історію.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.