В Антарктиді знайшли нові колонії імператорських пінгвінів
Джерело: Phys.org
В Антарктиді знайшли чотири раніше невідомі колонії імператорських пінгвінів. Вченим вдалося їх побачити за допомогою супутникових знімків.
Нові колонії, ймовірно, існували тривалий час, проте вчені раніше не фіксували їхнього існування. Здебільшого у них перебувають невелика кількість гніздових пар – менше тисячі в кожній.
На цю мить вченим відомо про 66 колоній імператорських пінгвінів, де кількість пар пінгвінів менш як 300 тисяч. Вчені аналізують ці колонії для вивчення їхніх міграційних шляхів.
Нині не встановлено – це нові колонії, чи вони відокремилися від інших більших колоній, зауважив Даніель Зіттербарт, дослідник пінгвінів з Океанографічного інституту Вудс-Хоул, який не брав участі у дослідженні.

Супутникові знімки: Британська антарктична служба
Імператорські пінгвіни є найбільшими у світі, проте перебувають під загрозою зникнення. Взимку імператорські пінгвіни вирощують своїх пташенят на морських льодових ділянках в Антарктиді. Однак у випадку зменшення обсягу льоду до того рівня, коли пташенята можуть вільно рухатися, вчені наголошують, що більшість з них може бути під загрозою виживання.
Пітер Фретвелл, дослідник Британської антарктичної служби, вказав, що одна колонія пінгвінів біля затоки Галлі, ймовірно, здійснила переміщення на схід приблизно на 30 кілометрів, бо їхнє попереднє місце стало небезпечним для життя у зв’язку зі зміною клімату.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
- Вже на початку 2029 року світ, ймовірно, не зможе залишитися нижче міжнародно узгодженої межі глобального потепління, якщо продовжуватиме спалювати викопне паливо з нинішньою швидкістю, мовиться у новому дослідженні.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.