Світ небезпечно наблизився до межі глобального потепління, – CNN

Джерело: CNN

2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.

Як показують дані, глобальне потепління у 2023 році досягло 1,48 градуса за Цельсієм.

Торішні аналізи вже підтвердили, що 2023 рік став найтеплішим за всю історію спостережень, але нові дані, опубліковані у вівторок, 9 січня, свідчать про тривожний стрибок тепла порівняно з 2016 роком, який раніше був найспекотнішим роком. 

Фото: CNN

У 2023 році середня глобальна температура становила 14,98 градуса за Цельсієм, що на 0,17 градуса вище попереднього рекорду, а потепління у світовому океані також досягло нового максимуму.

Дані та аналіз, опубліковані Copernicus — агентство ЄС з моніторингу клімату та погоди — стверджують, що глобальне потепління може погіршитися на початку цього року, прогнозуючи, що 12-місячний період, який закінчується в січні або лютому, ймовірно, перевищить 1,5 градуса.

Глобальна температура неухильно зростала з 1970-х років, поки глобальне потепління не було вперше перевищено на 1 градус у 2015 році, згідно з історичними температурними даними Copernicus. Знадобилося лише вісім років, щоб піднятися ще на пів градуса над доіндустріальним рівнем.

Фото: CNN

Навіть порівняно з останніми трьома десятиліттями, коли температура була вищою, 2023 рік виділяється. Рік був на 0,6 градуса Цельсія спекотнішим за середній показник 1991-2020 років.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.