В антиурядовому протесті у Грузії взяли участь щонайменше 200 тисяч людей

Джерело: “Новости-Грузия”

До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.

“Проєвропейська акція з вимогою відкликання закону про “іноагентів”, що відбулася в Тбілісі 11 травня, стала найбільшою демонстрацією в сучасній історії Грузії”, – йдеться у повідомленні.

За даними Visioner, на антиурядовому протесті “були присутні щонайменше 200 тисяч осіб, але загалом протягом дня їхня кількість, ймовірно, наближалася до 300 тисяч”.

Відповідно до розрахунку за допомогою платформи Mapchecking, на площі Європи в грузинській столиці в момент піку були присутні 200,1 тисячі осіб. Туди групи протестувальників проводили ходи з різних локацій у центрі Тбілісі.

Завершальною частиною акції став концерт. Популярні виконавці виступали майже експромтом на невеликій сцені.

Учасники акції проти закону про “іноагентів” анонсували, що проведуть ніч біля парламенту Грузії напередодні початку розгляду спірної ініціативи в третьому остаточному читанні вранці 13 травня.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.