В Археологічному музеї Нікосії з‘явився український аудіогід
Джерело: Олена Зеленська/Facebook
В Археологічному музеї Нікосії, найбільшому музеї Кіпру, запрацював ювілейний, 70-й україномовний аудіогід.
“Атака на Ізраїль, як і атаки на Україну, – результат діяльності тих самих сил: сучасного варварства проти цивілізації, насильства проти людяності. Вже видно, що ці атаки не мають кордонів. Але не мають їх і солідарність, взаємопідтримка та культура. Це те, що робить сильнішим весь вільний світ”, – написала перша леді.
За словами Зеленської, в Археологічному музеї Нікосії запрацював 70-й український аудіогід проєкту з “українізації” видатних пам’яток світу. Він втілений уже в 43 країнах.
“Вдячна колезі – першій леді Кіпру Філіппі Карсері, пану міністру культури Кіпру, представникам музею, представникам Посольства України за цю можливість, яка дарує нашим культурам спільну мову”, – зазначила дружина президента.
Також вона додала, що “культуру й цивілізацію народів перемогти неможливо. І унікальний античний спадок Кіпру, який за тисячоліття пережив усі ворожі навали, цьому доказ. Тепер пам’ятки Кіпру розповідатимуть про це українською”.
- Один із п’яти найбільших і найвідвідуваніших музеїв світу – Метрополітен-музей у Нью-Йорку – у межах кампанії “МЕТ говорить українською” невдовзі матиме українські аудіокоментарі до експонатів.
- У Національному музеї мистецтв запрацював україномовний гід, який став третім в Азербайджанській Республіці.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.
15 січня під час ранкової масованої ракетної атаки російські окупанти вразили два об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.
Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.