В Австралії дозволять працівникам ігнорувати дзвінки начальників у позаробочий час
Джерело: Reuters
Австралія ухвалить закони, якими дозволить працівникам не відповідати не необґрунтовані дзвінки та повідомлення своїх керівників у позаробочий час. Що більше, роботодавців, як порушуватимуть відповідний закон можуть отримати штраф.
“Право на відключення” є частиною низки змін до законів про трудові відносини, запропонованих федеральним урядом відповідно до парламентського законопроєкту, який повинен захистити права працівників та відновити баланс між роботою та особистим життям.
Схожі закони, які дозволяють працівникам не відповідати роботодавцям, вже діють у Франції, Іспанії та інших країнах-членах Євросоюзу.
Більшість сенаторів оголосили про підтримку закону, заявив міністр зайнятості Тоні Берк з правлячої лівоцентристської Лейбористської партії.
Положення забороняє працівникам працювати неоплачуваний понаднормовий час, даючи їм право через право відмовитися від необґрунтованих контактів у неробочий час, сказав Берк.
“Ми просто кажемо, що той, хто не отримує зарплату 24 години на добу, не повинен бути покараним, якщо він не в мережі та не доступний всі 24 години на добу”, — заявив журналістам прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе.
Законопроєкт також містить інші положення, такі як чіткіший шлях від тимчасової до постійної роботи та мінімальні стандарти для тимчасових працівників і водіїв вантажівок.
Водночас не всі підтримують таку ініціативу. Деякі політики, групи роботодавців і керівники компаній заявили, що надання права на відключення є перевищенням і підірве рух до гнучкої роботи та вплине на конкурентоспроможність.
Ліві Зелені, які підтримують правило і першими запропонували його минулого року, заявили, що це велика перемога для партії.
“Австралійці в середньому, працюють шість тижнів понаднормова щороку”, – повідомив лідер Зелених Адам Бандт.
Це дорівнює понад 60,13 мільярда доларів невиплаченої зарплати в економіці, додав він.
“Цей час належить вам, а не вашому босу”, – наголосив Бандт.
- Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.