В Австралії дозволять працівникам ігнорувати дзвінки начальників у позаробочий час

Джерело: Reuters

Австралія ухвалить закони, якими дозволить працівникам не відповідати не необґрунтовані дзвінки та повідомлення своїх керівників у позаробочий час. Що більше, роботодавців, як порушуватимуть відповідний закон можуть отримати штраф.

“Право на відключення” є частиною низки змін до законів про трудові відносини, запропонованих федеральним урядом відповідно до парламентського законопроєкту, який повинен захистити права працівників та відновити баланс між роботою та особистим життям.

Схожі закони, які дозволяють працівникам не відповідати роботодавцям, вже діють у Франції, Іспанії та інших країнах-членах Євросоюзу.

Більшість сенаторів оголосили про підтримку закону, заявив міністр зайнятості Тоні Берк з правлячої лівоцентристської Лейбористської партії.

Положення забороняє працівникам працювати неоплачуваний понаднормовий час, даючи їм право через право відмовитися від необґрунтованих контактів у неробочий час, сказав Берк.

“Ми просто кажемо, що той, хто не отримує зарплату 24 години на добу, не повинен бути покараним, якщо він не в мережі та не доступний всі 24 години на добу”, — заявив журналістам прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе.

Законопроєкт також містить інші положення, такі як чіткіший шлях від тимчасової до постійної роботи та мінімальні стандарти для тимчасових працівників і водіїв вантажівок.

Водночас не всі підтримують таку ініціативу. Деякі політики, групи роботодавців і керівники компаній заявили, що надання права на відключення є перевищенням і підірве рух до гнучкої роботи та вплине на конкурентоспроможність.

Ліві Зелені, які підтримують правило і першими запропонували його минулого року, заявили, що це велика перемога для партії.

“Австралійці в середньому, працюють шість тижнів понаднормова щороку”, – повідомив лідер Зелених Адам Бандт.

Це дорівнює понад 60,13 мільярда доларів невиплаченої зарплати в економіці, додав він.

“Цей час належить вам, а не вашому босу”, – наголосив Бандт.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.