В Австралії дозволять працівникам ігнорувати дзвінки начальників у позаробочий час
Джерело: Reuters
Австралія ухвалить закони, якими дозволить працівникам не відповідати не необґрунтовані дзвінки та повідомлення своїх керівників у позаробочий час. Що більше, роботодавців, як порушуватимуть відповідний закон можуть отримати штраф.
“Право на відключення” є частиною низки змін до законів про трудові відносини, запропонованих федеральним урядом відповідно до парламентського законопроєкту, який повинен захистити права працівників та відновити баланс між роботою та особистим життям.
Схожі закони, які дозволяють працівникам не відповідати роботодавцям, вже діють у Франції, Іспанії та інших країнах-членах Євросоюзу.
Більшість сенаторів оголосили про підтримку закону, заявив міністр зайнятості Тоні Берк з правлячої лівоцентристської Лейбористської партії.
Положення забороняє працівникам працювати неоплачуваний понаднормовий час, даючи їм право через право відмовитися від необґрунтованих контактів у неробочий час, сказав Берк.
“Ми просто кажемо, що той, хто не отримує зарплату 24 години на добу, не повинен бути покараним, якщо він не в мережі та не доступний всі 24 години на добу”, — заявив журналістам прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе.
Законопроєкт також містить інші положення, такі як чіткіший шлях від тимчасової до постійної роботи та мінімальні стандарти для тимчасових працівників і водіїв вантажівок.
Водночас не всі підтримують таку ініціативу. Деякі політики, групи роботодавців і керівники компаній заявили, що надання права на відключення є перевищенням і підірве рух до гнучкої роботи та вплине на конкурентоспроможність.
Ліві Зелені, які підтримують правило і першими запропонували його минулого року, заявили, що це велика перемога для партії.
“Австралійці в середньому, працюють шість тижнів понаднормова щороку”, – повідомив лідер Зелених Адам Бандт.
Це дорівнює понад 60,13 мільярда доларів невиплаченої зарплати в економіці, додав він.
“Цей час належить вам, а не вашому босу”, – наголосив Бандт.
- Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.
14 липня виповнюється 38 років фронтмену рок-гурту Imagine Dragons та великому другу України Дену Рейнольдсу. Виконавець, будучи амбасадором платформи UNITED24, продовжує завзято підтримувати нашу країну на концертах.