В Австралії планують заборонити користуватись соцмережами дітям до 16 років

Джерело: BBC

Австралійський уряд заявив про план запровадити “найкраще” законодавство, яке заборонить дітям до 16 років користуватись соціальними мережами.

За словами прем’єр-міністра країни Ентоні Альбанезе, запропоновані законопроєкти подадуть до парламенту вже наступного тижня. Він додав, що вони спрямовані на пом’якшення шкоди, якої зазнають діти через соцмережі.

“Це для мат і тат… Вони, як і я, дуже хвилюються про безпеку наших дітей і інтернеті. Я хочу, щоб австралійські родини знали, що уряд стоїть за вами”, – сказав глава уряду.

Хоча чимало деталей законопроєкту ще обговорюються, однак відомо, що заборона не торкнеться дітей, які вже зареєстровані у соцмережах.

Тим же, хто захоче створити акаунт у соцмережах після ухвалення закону, доведеться спершу отримати згоду від батьків.

За даними уряду, вся відповідальність лягатиме на соціальні мережі, яким доведеться показати, що вони вживають розумних заходів для запобігання доступу дітей.

Альбанезе додав, що штрафів за порушення закону не буде, а контроль за його дотриманням отримає австралійський онлайн-регулятор – Комісар з електронної безпеки.

Закон набере чинності через рік після його ухвалення та підлягатиме перегляду після його прийняття.

Хоча експерти вважають, що соцмережі можуть негативно впливати на психіку підлітків, однак не всі поділяють думку, що заборона доступу до всіх платформ буде ефективною.

Спроби інших країн обмежити доступ до соцмереж дітям – зокрема спроба з боку Євросоюзу – або провалились, або зазнали відповідної реакції від технологічних компаній.

Одна з найбільших в Австралії груп захисту прав дітей розкритикувала запропонований закон, назвавши його “занадто грубим інструментом”.

Група надіслала відкритий лист уряду у жовтні, який підписали понад 100 вчених та 20 громадських організацій, у якому закликала замість заборони соцмереж запровадити стандарти безпеки у них.

Водночас ті, хто підтримують заборону, стверджують, що це потрібно аби захистити дітей від шкідливого контенту, дезінформації, булінгу та інших форм соціального тиску.

Зокрема у петиції ініціативи 36Months, яка набрала понад 125 000 підписів, стверджується, що діти “ще не готові безпечно користуватися соціальними мережами” принаймні до 16 років і що зараз “надмірне використання соціальних медіа перебудовує молоді мізки в критичному психологічному розвитку, викликаючи епідемію психічних захворювань”.

Коли прем’єр-міністра Австралії запитали, чи слід докладати більших зусиль для навчання дітей тому, як орієнтуватися в перевагах і ризиках перебування в інтернеті, він відповів, що такий підхід буде недостатнім.

“Я не знаю про вас, але у мене в системі з’являються речі, які я не хочу бачити. Не кажучи вже про вразливого 14-річного підлітка. Ці технологічні компанії неймовірно потужні. Ці програми мають алгоритми, які спонукають людей до певної поведінки”, — сказав він журналістам.

АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в Королівстві Іспанії. Майно вже заблоковано рішенням  суду Королівства Іспанії.

Національна японська авіакомпанія Japan Airlines (JAL) заявила про затримку внутрішніх та міжнародних рейсів через кібератаку на систему, яка використовується для реєстрації багажу.

Університети США закликали своїх іноземних студентів раніше повернутися з зимових канікул у кампуси, адже після інавгурації новообраного президента Дональда Трампа 20 січня це може ускладнитись.

Президент США Джо Байден підписав закон, який офіційно визначає білоголового орлана як національного птаха Сполучених Штатів. Хоча цей хижий птах з білим пір’ям на голові й жовтим дзьобом уже понад два століття є символом країни, зокрема на Великій печатці США з 1782 року, офіційний статус він отримав лише тепер.

У США фахівці компанії Honest Hands Rings виготовили унікальну обручку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля “Аполлон-11”, завдяки якому в 1969 році астронавти вперше висадилися на поверхню супутника Землі.