В Австралії у віці 88 років помер донор, котрий врятував 2,4 мільйона немовлят

Джерело: nbcnews

В Австралії помер Джеймс Гаррісон – донор, чия кров містила рідкісне антитіло, яке врятувало мільйони життів. Його кров стала основою для створення anti-D, препарату, який рятує життя немовлят.

Гаррісон почав здавати кров ще в 1954 році, коли йому було 18 років. Він здійснив понад 1 170 донацій протягом 60 років, не пропускаючи жодної донації, поки не пішов на пенсію у 2018 році у віці 81 року. Його кров містила рідкісне антитіло, яке використовувалося для виготовлення anti-D — препарату, що дається вагітним жінкам, аби запобігти розвитку гемолітичної хвороби плоду та новонародженого (ГХН).

Завдяки його регулярним донаціям понад 3 мільйони доз anti-D передали 2 мільйонам матерів в Австралії, що врятувало мільйони життів. Гаррісон отримав нагороду Медаль Ордену Австралії за свою відданість справі донорства.

Донька Гаррісона, Трейсі Меллоушип, котра також отримала anti-D, висловила вдячність батькові за його гуманітарні вчинки, зазначивши, що без його донорства її сім’я могла б не існувати. Вона також наголосила, що її батько завжди говорив: “Він завжди говорив, що це не боляче, і життя, яке ти рятуєш, може бути твоїм власним”.

Завдяки таким донорам, як Гаррісон, сьогодні близько 45 000 матерів і їхніх дітей щорічно отримують допомогу в Австралії. Вчені також працюють над створенням лабораторної версії антитіла anti-D, сподіваючись на її використання в усьому світі.

Генеральний директор Lifeblood, Стівен Корнеліссен, висловив подяку Гаррісону за його неймовірний внесок у рятування мільйонів життів.

Причину унікальності крові Гаррісона досі не встановлено. Науковці припускають, що це може бути пов’язано з переливанням крові, яке йому здійснили ще у підлітковому віці.

Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).

Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.