В Австралії відкрили новий вид павука, якого визнали більшим і отруйнішим, ніж його родичі

Джерело: Sky News

Австралійські вчені підтвердили відкриття нового, більшого та отруйнішого виду воронкоподібного павука, одного з найнебезпечніших у світі. Цей павук, прозваний “великим хлопчиком”, може досягати розміру 9 см, що значно перевищує 5 см у поширеного сіднейського виду.

Фото: Reuters

Науковці зазначають, що отруйні залози цього павука набагато більші, а ікла довші, ніж у його близьких родичів. Попри високу токсичність отрути, протиотрута, розроблена для сіднейських воронкоподібних павуків, ефективно нейтралізує її дію.

Перші спостереження за новим видом були зроблені у 2000-х роках поблизу міста Ньюкасл, за 170 км на північ від Сіднея. Науковці дали йому назву Atrax christenseni на честь Кейна Крістенсена, який першим виявив цього павука.

Дослідження, проведене Австралійським музеєм, Університетом Фліндерса та Інститутом Лейбніца в Німеччині, підтвердило, що “великий хлопчик” є окремим видом воронкоподібного павука.

Фото: Reuters

Сіднейські воронкоподібні павуки, відомі своєю швидкодіючою отрутою, зазвичай мешкають у східній Австралії, здебільшого в радіусі 160 км від Сіднея. Вони найактивніші з листопада по квітень, коли самці виходять на пошуки партнерок.

За даними Австралійського музею, з 1981 року, коли було створено протиотруту, смертей від укусів цих павуків не реєстрували, хоча до того часу було зафіксовано 13 летальних випадків.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.