В Австрії знайшли картину Густава Клімта, яку вважали втраченою протягом майже 100 років

Джерело: ВВС

У Відні виявили портрет авторства австрійського художника Густава Клімта, який вважали втраченим протягом майже 100 років.

За даними видання, колись портрет належав родині Лізерів, заможних єврейських промисловців у Відні. На ньому зображена фройляйн Лізер, і востаннє його бачили у 1925 році. Подальша доля картини невідома, але сім’я нинішніх власників володіє картиною з 1960-х років.

За словами юриста з питань мистецтва, нині не вдалося знайти жодних доказів того, що роботу було викрадено до або під час Другої світової війни.

Аукціонний дім Im Kinsky оцінює вартість картини у понад 54 мільйони доларів (42 мільйони фунтів стерлінгів) і називає повторне відкриття портрету “сенсацією”.

Картина такої рідкісності, художньої значущості та цінності не була доступна на артринку Центральної Європи протягом десятиліть”, – йдеться в заяві Іm Kinsky.

Зазначається, що знахідку виставлять на аукціон 24 квітня від імені власників і правонаступників сім’ї Лізерів.

Підставою для цього стали Вашингтонські принципи – міжнародна угода про повернення викрадених нацистами творів мистецтва нащадкам людей, у яких вони були викрадені.

Перед аукціоном картину буде представлено на різних міжнародних виставках, зокрема у Великій Британії, Швейцарії, Німеччині та Гонконзі, повідомили в аукціонному домі.

Як зауважили в новинній службі, мистецтво Клімта в минулому приносило величезні суми на аукціонах. У червні його “Дама з віялом” була продана за 85,3 мільйона фунтів стерлінгів, що зробило її найціннішим витвором мистецтва, коли-небудь проданим на аукціоні в Європі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.