В Австрії знайшли картину Густава Клімта, яку вважали втраченою протягом майже 100 років

Джерело: ВВС

У Відні виявили портрет авторства австрійського художника Густава Клімта, який вважали втраченим протягом майже 100 років.

За даними видання, колись портрет належав родині Лізерів, заможних єврейських промисловців у Відні. На ньому зображена фройляйн Лізер, і востаннє його бачили у 1925 році. Подальша доля картини невідома, але сім’я нинішніх власників володіє картиною з 1960-х років.

За словами юриста з питань мистецтва, нині не вдалося знайти жодних доказів того, що роботу було викрадено до або під час Другої світової війни.

Аукціонний дім Im Kinsky оцінює вартість картини у понад 54 мільйони доларів (42 мільйони фунтів стерлінгів) і називає повторне відкриття портрету “сенсацією”.

Картина такої рідкісності, художньої значущості та цінності не була доступна на артринку Центральної Європи протягом десятиліть”, – йдеться в заяві Іm Kinsky.

Зазначається, що знахідку виставлять на аукціон 24 квітня від імені власників і правонаступників сім’ї Лізерів.

Підставою для цього стали Вашингтонські принципи – міжнародна угода про повернення викрадених нацистами творів мистецтва нащадкам людей, у яких вони були викрадені.

Перед аукціоном картину буде представлено на різних міжнародних виставках, зокрема у Великій Британії, Швейцарії, Німеччині та Гонконзі, повідомили в аукціонному домі.

Як зауважили в новинній службі, мистецтво Клімта в минулому приносило величезні суми на аукціонах. У червні його “Дама з віялом” була продана за 85,3 мільйона фунтів стерлінгів, що зробило її найціннішим витвором мистецтва, коли-небудь проданим на аукціоні в Європі.

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.