В «Азові» розповіли, скільки ще бійців перебувають в російському полоні

Джерело: телемарафон

У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.

Ці бійці вже понад два роки утримуються у полоні. Толкачова уточнила, що полонені – це ті, кого Росія цілеспрямовано переслідувала, оскільки вони були основою бойових сил “Азову”.

Вона також пояснила різницю в раніше оприлюднених даних, де йшлося про 900 полонених.

“Це враховуючи всіх військовослужбовців військової частини 3057. Вони, саме військовослужбовці військової частини 3057, до якої був прикріплений полк “Азов”, періодично їх віддають”, – пояснила керівниця патронатної служби, додавши, що основний контингент бійців “Азову” залишається у полоні.

14 вересня відбувся обмін полоненими. Цього разу вдалось повернути 103 військових. З них 82 рядових та сержантів і 21 офіцер. Крім того, вдалось обміняти 23 бійці бригади “Азов”. За день до цього, 13 вересня, в Україну повернулись з полону 49 цивільних та військових.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Загалом 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.

В Координаційному штабі додали, що вдалося звільнити жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у так званому “судовому процесі” над захисниками Маріуполя.

Президент України Володимир Зеленський увів у дію нові санкції, які стосуються низки фізичних осіб та компаній. Відповідний указ був підписаний після рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 5 жовтня 2024 року, яке стосується застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Україні передали перші винищувачі F-16 від Нідерландів, що стало важливим кроком у зміцненні оборонних спроможностей країни. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив про передачу літаків, підкресливши їхню необхідність в умовах постійних російських авіаударів.

Європейський Союз розглядає можливість зміни системи військової підтримки України у відповідь на вето Угорщини, яка має проросійську позицію. Очікується, що 9 жовтня відбудеться політична домовленість між послами ЄС щодо надання Україні 50 мільярдів євро допомоги, отриманих від заморожених активів РФ.

Внаслідок стрілянини на автовокзалі Беер-Шеви (Ізраїль) нападник вбив офіцерку прикордонної поліції та поранив щонайменше десять осіб. Інцидент стався в неділю вдень, коли терорист відкрив вогонь у центральному McDonald’s.