У четвер відбудеться засідання Ради МАГАТЕ щодо вибухів поблизу Запорізької АЕС

Джерело: Reuters

Четверо дипломатів повідомили, що в четвер має відбутись позачергове засідання Ради МАГАТЕ, яке скликала Росія для обговорення вибухів поблизу Запорізької атомної електростанції.

Нагадаємо, що у неділю, 7 квітня, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС та поблизу неї впали три безпілотники, які вразили обладнання для спостереження та зв’язку на даху реактора 6-го енергоблока та військовий автомобіль.

Рада є вищим керівним органом МАГАТЕ, який збирається більше одного разу на рік. Росія скликала засідання і, ймовірно, знову звинуватить Україну в нещодавніх ударах безпілотників по Запоріжжю, але навряд чи це отримає широку підтримку з боку Ради, яка минулого місяця прийняла резолюцію, що закликає Росію вийти з ЗАЕС.

В “Енергоатомі” заявили, що Кремль посилює фейки про атаки на Запорізьку АЕС та маніпулює думкою МАГАТЕ. У відомстві також наголосили, що кремлівські брехливі заяви щодо нібито атак дронами з боку України є нічим іншим, як спробою приховати власні наміри здійснити теракт або приховати серйозні аварійні події, що вже сталися на станції.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.