В Дніпрі затримали підозрюваного у скоєнні вбивства Ірини Фаріон
Джерело: Володимир Зеленський/Телеграм
Президент України Володимир Зеленський в четвер, 25 липня, повідомив, що в Дніпрі затримали 18-річного підозрюваного у скоєнні вбивства мовознавиці Ірини Фаріон.
Про це Президенту доповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Зеленський зазначив, що “операція із затримання була дуже непростою” й до неї залучили сотні фахівців Нацполіції, СБУ та інших спецслужб.
“Я вдячний кожному й кожній, хто щодня додавав більше фактів до картини злочину та наближає встановлення повної правди”, – сказав Глава держави.
Він також доручив міністру внутрішніх справ надати суспільству усі деталі.
Всі необхідні слідчі дії та експертизи тривають.
Нагадаємо, що 19 липня у Львові невідомий здійснив замах на українську мовознавицю Ірину Фаріон. У жінку вистрілили на вулиці Масарика, 3 й влучили у скроню. Стрільця бачили сусіди — він був в рукавичках та зі зброєю без глушника. Попередньо відомо, що нападник чекав на Фаріон біля її будинку.
Згодом поліція Львівської області підтвердила факт замаху та повідомила, що силовики розгорнули спеціальну операцію для затримання стрільця, до якої залучено співробітників усіх служб та підрозділів поліції Львівщини.
Про смерть мовознавиці повідомила пресслужба Першого медичного об’єднання Львова і мер міста Андрій Садовий.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та керівник Служби безпеки України Василь Малюк оперативно доповідають щодо розшуку зловмисника, який стріляв в Ірину Фаріон.
- Замах та смерть мовознавиці викликала резонанс та шок у громадських діячів, політиків та суспільства загалом.
- Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.
- Одну з вулиць Львова планують назвати на честь загиблої політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Таке рішення підтримали депутати Львівської міської ради на сесії у вівторок, 23 липня.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…