В El Pais заявили, що Україна закликала ЄС припинити підтримку переселенців. МЗС відповіло
Джерело: El Pais
Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.
До 10 млн досі нині живуть за кордоном, і уряд прагне їхнього повернення. Україна потребує цих людей: демографічна криза, що існувала до війни, лише загострилася через бойові дії.
Для вирішення завдання з поверненням українців було створено Міністерство національної єдності. Радник президента Олександр Камишін вказав, що відомство працюватиме над пілотним проєктом разом з Німеччиною з повернення українців додому в оборонну промисловість.
Київ виступає за те, щоб країни-члени ЄС припинили допомогу біженцям як засіб тиску, а чоловіки призовного віку не мали доступу до консульських послуг. Водночас він прагне не втратити зв’язок з тими, хто виїхав, за допомогою за допомогою законодавчих реформ, – мовиться у повідомленні.
Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував низку тверджень у статті газети.
Деякі твердження в цій статті невірні. 1) Уряд України не запитує скорочення допомоги; 2) Чоловіки призовного віку мають доступ до консульських послуг, – зауважив він.
Тихий додав, що насправді мета України – “створити позитивну мотивацію, а не перешкоди, щоб спонукати наших громадян добровільно повернутися”.
Some statements in this piece are incorrect.
1) The Ukrainian government is not requesting the reduction of assistance;
2) Men of draft age have access to consular services.
The goal is to create positive motivation, not hurdles, to encourage voluntary return of our citizens.
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) December 24, 2024
Додамо, Україні потрібні від 3,1 до 4,5 млн працівників до 2032 року, щоб досягти щорічних темпів економічного зростання на рівні 7%, а післявоєнне відновлення потребуватиме $411 млрд, що в 2,5 раза перевищує довоєнний ВВП країни.
- Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз, продовжуючи виплачувати допомогу українським переселенцям, знижує мобілізаційний потенціал України.
- У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.
- На Дніпропетровщині судитимуть очільника та секретаря міської громади за вимагання 30 тис. доларів хабаря у підприємця, який хотів відремонтувати недобудовану школу для переселенців
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.