В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано, – Міненерго

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики України

Станом на ранок 8 лютого в енергосистемі України дефіциту електроенергії немає, внаслідок російського обстрілу у Києві та Миколаєві частково відсутнє теплопостачання.

Зазначають, що власна генерація повністю покриває потреби споживачів. Також планується комерційний імпорт електроенергії. 

В аварійний ремонт виведено блок ТЕС. Водночас у резерві є сім блоків ТЕС, які буде під’єднано до роботи в разі потреби.Графіки відключень не застосовуються.

Вчора, 7 лютого, внаслідок ворожих атак було відключено ділянку тепломережі у Києві, внаслідок чого без теплопостачання залишились 355 житлових будинків, 5 лікарняних закладів, 18 дитячих садків, 9 шкіл, 84 відомчих будівлі. Відновлювальні роботи тривають.

Через нові ворожі атаки пошкоджено теплові мережі у Миколаєві, без теплопостачання залишилось 9 житлових будинків. Внаслідок пожежі, що виникла на місці прильоту, у центрі міста без світла залишилися 82 побутових споживачі – усіх оперативно заживлено, окрім знищеного будинку. 

Також ушкоджень зазнали повітряні лінії в області, внаслідок чого в області було знеструмлено 9 населених пунктів – станом на ранок усі споживачі зі світлом. Наразі тривають відновлювальні роботи в мережах. 

Відтак на Львівщині вимикалась повітряна лінія електропередачі з технічних причин. Знеструмились побутові споживачі, залізниця (порушень руху потягів не було). Усіх споживачів заживлено за основною схемою. 

Також на Дніпропетровщині через технологічні порушення відключалось обладнання підстанції, знеструмились побутові споживачі та місцева промисловість. Усіх також заживили за основною схемою.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.