В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано, є резерви генерації
Джерело: Міненерго
Станом на 17 лютого в енергосистемі України дефіциту електроенергії не фіксується, зокрема є резерви генерації.
Відтак, наразі власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.
В аварійний ремонт виведено два блоки теплоелектростанцій, водночас до роботи повернуто один блок ТЕС. У резерві 12 енергоблоків генерації, які будуть задіяні у разі потреби.
На Донеччині двічі за добу зафіксовано обстріл території ТЕС. Через пошкодження є збої у роботі обладнання. Знеструмлень споживачів не було.
Внаслідок бойових дій пошкоджено розподільний надземний газопровід низького тиску у Харківському районі. Без газопостачання залишилося понад 100 абонентів.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1843 МВт*год, також передбачається експорт – до 3571 МВт*год.
- 16 лютого російські загарбники вдруге за день атакували теплоелектростанцію ДТЕК, внаслідок чого пошкоджено обладнання станції.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.