Енергосистема України працює стабільно в умовах морозів – Герман Галущенко

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.

Міністр зазначив, що зростання споживання електроенергії ускладнює роботу енергосистеми. Тому Міненерго звертається до громадян з проханням заощаджувати електроенергію, особливо в пікові години, та не вмикати одночасно всі побутові електроприлади.

“Але навіть при зростанні споживання ми бачимо, що система працює і в екстремальні морози. Попри прогнози псевдоекспертів, які пророкували нам блекаути ще з березня, система працює стабільно, і ми забезпечуємо громадян електроенергією і теплом”, – наголосив очільник Міненерго.

А також підкреслив, що енергосистема спокійно пройде нинішній опалювальний сезон. Єдиний фактор, який може на це вплинути, – це масовані обстріли ворога і їх наслідки.

Герман Галущенко зазначив, що завдяки ефективній роботі протиповітряної оборони здебільшого вдається уникати ураження ворогом енергооб’єктів, хоча росіяни і обстрілюють регулярно прифронтові регіони.

За його словами, станом на сьогодні аварійні відключення споживачів відбуваються лише внаслідок ворожих обстрілів або несприятливих погодних умов.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.