В енергосистемі України дефіциту електроенергії немає

Джерело: Міненерго

Станом на 18 лютого в енергосистемі України не зафіксовано дефіциту електроенергії, і в резерві знаходиться 13 одиниць генеруючого обладнання. Нині є достатньо власних ресурсів для задоволення потреб споживачів.

Зокрема планується комерційний імпорт та експорт електроенергії. У резерві знаходиться 13 одиниць теплової генерації, які можуть бути задіяні за необхідності. Ситуація під контролем, тому нема потреби в застосуванні графіків відключень.

Внаслідок бойових дій у Куп’янському районі Харківської області пошкоджені газові мережі, і понад 430 абонентів залишилися без газопостачання.

У Вінницькій області в результаті відключення автотрансформатора на підстанції НЕК “Укренерго” споживачі не постраждали. Відновлюється робота обладнання, і причина відключення встановлюється.

Також в мережі оператора системи розподілу у Дніпропетровській області минулої доби сталося відключення повітряної лінії 35 кВ, через що знеструмилося обладнання підстанції. Проте усі споживачі вже відновлені.

На поточну добу передбачається імпорт електроенергії на рівні 1 400 МВт*год, а також очікується експорт на рівні до 2 500 МВт*год.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.