В Естонії можуть дозволити військовим знищувати підозрілі судна
Джерело: ERR
Парламент Естонії планує надати Силам оборони та ВМС право застосовувати військову силу до торговельних суден, якщо існують підозри щодо їхнього наміру пошкодити підводні кабелі чи інші інфраструктурні об’єкти.
У крайньому разі військові матимуть право потопити підозріле судно, яке не підкоряється їхнім наказам.
Законопроєкт вносить зміни до двох законів – про Сили оборони та про економічну зону. Його мета – надати Військово-морським силам право запобігати інцидентам, які останнім часом стали частішими, зокрема навмисним обривам морських кабелів і пошкодженню інших інфраструктурних об’єктів іноземними торговими суднами.
Голова парламентської комісії з оборони Калев Стойческу наголосив, що ухвалення закону та можливе потоплення судна — це винятковий захід, який застосовуватимуть лише в “крайньому випадку”.
“Це захід, до якого вдадуться тільки в крайньому випадку. Наприклад, у разі загрози життю багатьох людей або щоб уникнути катастрофи”, – підкреслив Стойческу.
Колишній командувач ВМС Юрі Саска наголосив, що це складне рішення, адже “якщо Військово-морські сили та Сили оборони застосовуватимуть цей закон, то у них повинні бути як дипломатичне обґрунтування, так і відповідні засоби, тобто судна, озброєння, а також законодавче та дипломатичне забезпечення”.
“Я навіть не знаю, як це коментувати. Якби я був командиром корабля, то як я повинен затопити судно, екіпаж якого я сам евакуював? Адже це судно більше не становить небезпеки ні для критичної інфраструктури, ні для будь-чого ще. Якщо його затопити, це створить велику загрозу для навколишнього середовища. Тут якось усе дуже заплутано”, – сказав Саска.
-
Естонія планує цього року розпочати будівництво укріплень на кордоні з Росією. Бункери з’являться не лише на державних, але й на приватних землях.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.