В Естонії оголосили про можливе закриття кордону з Росією

Джерело: Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії оголосив про можливість закриття кордону з Росією через зростаючий міграційний тиск.

За даними департаменту, останніми тижнями Росія систематично направляє до естонського кордону групи іноземців, які не мають законного права на в’їзд до Євросоюзу.

“Якщо така діяльність продовжиться, ми будемо змушені закрити прикордонні пункти для захисту національної безпеки та громадського порядку, як це вже зробила Фінляндія через міграційний тиск”, — йдеться у повідомленні.

Це попередження супроводжується рекомендацією поліції не подорожувати до Росії та звернути увагу.

Департамент уточнює, що йдеться про можливе повне закриття прикордонних пунктів, що може призвести до значного збільшення довжини маршруту на кілька сотень кілометрів.

Під час перетину естонсько-російського кордону подорожні вже отримують попередження про можливе його закриття, яке надруковане російською та англійською мовами.

  • Уряд Фінляндії вирішив продовжити закриття кордону з Росією ще на два місяці. Відповідно, прикордонні пункти залишаться недоступними щонайменше до 14 квітня.
  • Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.