В Естонії зменшилась кількість переселенців з України

Джерело: ERR

В Естонії за останні шість місяців фіксується зменшення кількості переселенців з України

Від початку повномасштабної війни до Естонії прибуло майже 160 тисяч українських переселенців, з них 70 тисяч переїхали з Естонії до інших країн. Бажання залишитись в Естонії виявили близько 90 тисяч переселенців з України.

Нині майже 31 тисяч вимушених переселенців з України проживає в Естонії під тимчасовим захистом.

“Цього року їх кількість зменшилася порівняно з періодом початку повномасштабної війни. І кількість нових людей, які приїжджають до Естонії і хочуть отримати тут захист, теж поменшала”, ­– сказала глава відділу ідентифікації та статусу Департаменту поліції та прикордонної охорони Лійс Валту.

З початку повномасштабної війни багато біженців виїхали через Естонію до інших країн, а частина з них повернулася додому.

“Точну кількість переселенців, що повернулися в Україну, назвати важко, але ми бачимо людей, які раніше отримали у нас захист і посвідку на проживання та поїхали, перебралися в інші країни, якийсь час жили там або повернулися додому. Але серед них є і ті, хто знову повернувся до Естонії й знову просить посвідку на проживання. Тобто, коли вони бачать, що ситуація вдома, як і раніше, важка, що жити там у безпеці неможливо, вони повертаються”, – пояснила Лійс Валту.

За її словами, це число невелике, але в країні бачать “повторних заявників”.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.