В Естонії зменшилась кількість переселенців з України
Джерело: ERR
В Естонії за останні шість місяців фіксується зменшення кількості переселенців з України
Від початку повномасштабної війни до Естонії прибуло майже 160 тисяч українських переселенців, з них 70 тисяч переїхали з Естонії до інших країн. Бажання залишитись в Естонії виявили близько 90 тисяч переселенців з України.
Нині майже 31 тисяч вимушених переселенців з України проживає в Естонії під тимчасовим захистом.
“Цього року їх кількість зменшилася порівняно з періодом початку повномасштабної війни. І кількість нових людей, які приїжджають до Естонії і хочуть отримати тут захист, теж поменшала”, – сказала глава відділу ідентифікації та статусу Департаменту поліції та прикордонної охорони Лійс Валту.
З початку повномасштабної війни багато біженців виїхали через Естонію до інших країн, а частина з них повернулася додому.
“Точну кількість переселенців, що повернулися в Україну, назвати важко, але ми бачимо людей, які раніше отримали у нас захист і посвідку на проживання та поїхали, перебралися в інші країни, якийсь час жили там або повернулися додому. Але серед них є і ті, хто знову повернувся до Естонії й знову просить посвідку на проживання. Тобто, коли вони бачать, що ситуація вдома, як і раніше, важка, що жити там у безпеці неможливо, вони повертаються”, – пояснила Лійс Валту.
За її словами, це число невелике, але в країні бачать “повторних заявників”.
- У Великій Британії пенсіонерка Джені Пенн-Барвелл взяла іпотечний кредит на придбання будинку, аби розмістити в ньому переселенців з України.
- У Німеччині чиновника, який домагався дітей українських біженців, погрожуючи їм та їх родинам депортацією, засудили до 8 років ув’язнення.
- У німецькому місті Гоккенгайм на дамбі річки Рейн, виявили тіло вбитої 27-річної українки, яка виїхала ФРН через війну. Матір та дитина вбитої зникли безвісти, їх розшукують.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.