В Естонії зменшилась кількість переселенців з України

Джерело: ERR

В Естонії за останні шість місяців фіксується зменшення кількості переселенців з України

Від початку повномасштабної війни до Естонії прибуло майже 160 тисяч українських переселенців, з них 70 тисяч переїхали з Естонії до інших країн. Бажання залишитись в Естонії виявили близько 90 тисяч переселенців з України.

Нині майже 31 тисяч вимушених переселенців з України проживає в Естонії під тимчасовим захистом.

“Цього року їх кількість зменшилася порівняно з періодом початку повномасштабної війни. І кількість нових людей, які приїжджають до Естонії і хочуть отримати тут захист, теж поменшала”, ­– сказала глава відділу ідентифікації та статусу Департаменту поліції та прикордонної охорони Лійс Валту.

З початку повномасштабної війни багато біженців виїхали через Естонію до інших країн, а частина з них повернулася додому.

“Точну кількість переселенців, що повернулися в Україну, назвати важко, але ми бачимо людей, які раніше отримали у нас захист і посвідку на проживання та поїхали, перебралися в інші країни, якийсь час жили там або повернулися додому. Але серед них є і ті, хто знову повернувся до Естонії й знову просить посвідку на проживання. Тобто, коли вони бачать, що ситуація вдома, як і раніше, важка, що жити там у безпеці неможливо, вони повертаються”, – пояснила Лійс Валту.

За її словами, це число невелике, але в країні бачать “повторних заявників”.

У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.

25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.

55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.