В Індії працівниці плантацій цукрової тростини видаляють матку, щоб мати змогу працювати

Джерело: The Guardian

В Індії сотні жінок в одному з районів, де розташовані великі плантації цукрової тростини, погоджуються на гістеректомію – операцію з видалення матки – для того, щоб мати змогу продовжувати працювати.

За словами активістів штату Махараштра, жінок досі змушують до хірургічного втручання, щоб вони могли працювати довше й не відчувати болю під час менструацій.

Зокрема йдеться про фізично виснажливу ручну працю: працівниці збирають, підіймають і вантажать великі стоси тростини на вантажівки та трактори. Умови праці, бідність, низька оплата й загроза штрафів за пропущені дні фактично змушують жінок обирати операцію як єдиний спосіб залишитися на роботі.

Зокрема, жінкам переконують, що гістеректомія позбавить їх “щомісячної проблеми” й дасть змогу не втрачати заробіток через менструальні болі.

“Хоча підрядники фізично не змушують жінок до гістеректомії, вони створюють умови, які штовхають їх до цього. Для багатьох, хто вже має дітей, це здається єдиним способом залишитися на роботі”, – пояснила активістка Маніша Вайджнатх Токле.

За даними опитування, проведеного місцевими неурядовими організаціями у 2019 році, рівень гістеректомій серед жінок в окрузі Бід – одному з головних регіонів вирощування цукрової тростини – сягав 36%, тоді як середній показник по країні становив лише 3%.

Часто пацієнтки, жінки віком до 40 років, приходили до лікарень із скаргами на нерегулярні місячні чи інфекції сечових шляхів, де їм майже одразу рекомендували гістеректомію як універсальне рішення.

Після тиску з боку активістів місцева влада провела розслідування й встановила, що понад 13 тисяч працівниць тростинних плантацій – зокрема, і молодші за 25 років – за останнє десятиліття перенесли видалення матки.

Серед чинників, які посилюють ситуацію, активісти називають дитячі шлюби, ранні сексуальні контакти, вагітність у підлітковому віці та надмірні фізичні навантаження. За їхніми словами, дівчат віком від 12 років часто віддають заміж, після чого вони разом із чоловіками переїжджають у регіони, де потрібні працівниці на плантаціях. Молоді дівчата змушені працювати навіть під час менструацій, вагітності або після викиднів.

“Їм не дозволяють узяти жодного вихідного – навіть під час менструації, вагітності чи викидня. Це боргова праця в повному розумінні слова. Вони не лише втрачають щоденну зарплату, якщо беруть перерву, а ще й мають платити трудовому підряднику”, – розповіла активістка.

Після публікації матеріалів у ЗМІ колектор округу Бід Вівек Джонсон повідомив, що справою зацікавився офіс прем’єр-міністра, а Міністерство охорони здоров’я Індії вже розпочало моніторинг ситуації.

За даними синоптиків у неділю, 27 липня, в низці областей України очікується негода.

Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.