В Індії розпочали будівництво заводів, де вироблятимуть чипи

Джерело: Hindustan Times

Уряд Індії розпочав великий проєкт, вартість якого оцінюється приблизно в 15 мільярдів доларів. Він полягає у будівництві трьох заводів для виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем, оголосив прем’єр-міністр Нарендра Моді під час онлайн-церемонії закладання фундаменту нових підприємств.

Моді виступив зі звітом про плани щодо прискорення виробництва індійських напівпровідників. За його словами, Індія незабаром стане глобальним лідером у цьому високотехнологічному секторі.

Основним підрядником проєкту буде Tata Group, одна з найбільших промислових груп Індії, яка охоплює компанії у галузі зв’язку та інформаційних технологій, машинобудування, виробництва матеріалів, послуг, енергетики, споживчих товарів і хімічних речовин.

Планується, що Tata Group разом з великим тайванським виробником чипів побудує фабрику з виробництва мікросхем у західному штаті Гуджарат, яка стане першим підприємством такого роду в країні. Інша компанія з цієї ж промислової групи у північно-східному штаті Ассам побудує завод зі складання та випробування напівпровідників.

Індійський виробник електрообладнання CG Power and Industrial Solutions Limited разом з японською Renesas Electronics побудує ще один завод для складання і випробування чипів у штаті Гуджарат.

За оцінками уряду Індії, загальні інвестиції в ці три проєкти перевищать 1,25 трлн рупій або приблизно 15 млрд доларів. Щодо запланованих термінів завершення будівництва і початку роботи нових заводів поки немає інформації.

Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.

Партизанський рух “АТЕШ” розвідав місце розташування російського ракетно-гарматного комплексу “Панцир С-1”, котрий, ймовірно, прикриває ключові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі.

В Одесі внаслідок російської атаки по Приморському району кількість постраждалих зросла до понад 50 осіб. Під час ворожого обстрілу загинули десять осіб.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук високо оцінив нещодавню пропозицію озвучену заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шарен Хаскель передати Україні будь-яку зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛ у Лівані, Секторі Гази або на Західному березі. 

Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.