В Індії розпочали будівництво заводів, де вироблятимуть чипи
Джерело: Hindustan Times
Уряд Індії розпочав великий проєкт, вартість якого оцінюється приблизно в 15 мільярдів доларів. Він полягає у будівництві трьох заводів для виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем, оголосив прем’єр-міністр Нарендра Моді під час онлайн-церемонії закладання фундаменту нових підприємств.
Моді виступив зі звітом про плани щодо прискорення виробництва індійських напівпровідників. За його словами, Індія незабаром стане глобальним лідером у цьому високотехнологічному секторі.
Основним підрядником проєкту буде Tata Group, одна з найбільших промислових груп Індії, яка охоплює компанії у галузі зв’язку та інформаційних технологій, машинобудування, виробництва матеріалів, послуг, енергетики, споживчих товарів і хімічних речовин.
Планується, що Tata Group разом з великим тайванським виробником чипів побудує фабрику з виробництва мікросхем у західному штаті Гуджарат, яка стане першим підприємством такого роду в країні. Інша компанія з цієї ж промислової групи у північно-східному штаті Ассам побудує завод зі складання та випробування напівпровідників.
Індійський виробник електрообладнання CG Power and Industrial Solutions Limited разом з японською Renesas Electronics побудує ще один завод для складання і випробування чипів у штаті Гуджарат.
За оцінками уряду Індії, загальні інвестиції в ці три проєкти перевищать 1,25 трлн рупій або приблизно 15 млрд доларів. Щодо запланованих термінів завершення будівництва і початку роботи нових заводів поки немає інформації.
- Компанія Meta спрямовує мільярди доларів США на чипи від Nvidia, які є основою досліджень і проєктів зі штучним інтелектом.
- Intel буде виготовляти спеціалізовані чипи, спроєктовані Microsoft для власного використання. Компанії підписали нову угоду на понад 15 мільярдів доларів.
Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.
Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.
За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.
В суботу, 19 квітня, в Грузії вдруге за місяць сталися масштабні відключення електроенергії.