В Індонезії почалося виверження вулкана Руанг: евакуйовано понад 12 000 осіб

Джерело: Reuters

30 квітня в Індонезії почалось виверження вулкана Руанг. Влада країни підвищила стан тривоги до найвищого рівня та евакуювала 12 000 осіб, які живуть на сусідньому острові.

Центр вулканології та пом’якшення геологічної небезпеки (PVMBG) попередив жителів острова Тагуланданг, що вулканічним матеріалом, який обрушується в океан, може бути спровоковано цунамі.

Попередження, видане сьогодні вранці, залишалося в силі станом на другу половину дня.

Агентство підвищило стан небезпеки вулкана Руанг до найвищого рівня після ранкового виверження, закликаючи жителів не наближатися до вулкана.

Агентство Індонезії з пом’якшення наслідків стихійних лих (BNPB) повідомило, що всі 843 жителі острова Руанг, де розташований вулкан, були переселені в Манадо, столицю провінції Північний Сулавесі. Мешканців острова Тагуланданг переселяють на острів Сіау на північ.

Сьогоднішнє виверження сталося після серії вивержень на початку квітня, через які сотні осіб були змушені евакуюватися, а аеропорт у столиці провінції Манадо довелось закрити.

Це виверження також завдало шкоди деяким будинкам. Тоді ж вулканологи також попередили про ймовірність цунамі.

Кадри, опубліковані індонезійським агентством з питань надзвичайних ситуацій, показали удари блискавок над кратером Руанг, коли вогненно-червоні хмари лави та каменів викидалися в повітря та падали дощем навколо острова.

Агентство вулканології повідомило, що стовп виверження досяг 5 кілометрів у висоту, і закликало всіх мешканців, що залишилися в радіусі 7 км негайно евакуюватися, попереджаючи про можливі подальші “вибухові виверження”.

Острів Руанг розташований приблизно в 100 км від Манадо, столиці провінції Північний Сулавесі в північно-центральній частині розгалуженого Індонезійського архіпелагу.

Виверження відповідало сплеску сейсмічної активності та глибоким вулканічним землетрусам, повідомило агентство з надзвичайних ситуацій.

30 квітня влада знову закрила аеропорт ім. Сема Ратулангі в Манадо, посилаючись на можливе поширення вулканічного попелу. Міністерство транспорту повідомило, що аеропорт буде закритий до полудня 1 травня.

Минулого тижня влада знизила рівень статусу до рівня 3, а у вівторок знову підняла його до рівня 4.

Індонезія розташована між так званим “Тихоокеанським вогняним кільцем”, зоною високої сейсмічної активності, де стикаються численні тектонічні плити.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.