В Індонезії викрили міжнародний синдикат з торгівлі дітьми

Джерело: BBC

Поліція Індонезії викрила міжнародний синдикат з торгівлі дітьми, який, як припускають, з 2023 року продав щонайменше 25 немовлят покупцям з Сингапура.

Цього тижня у країні було проведено 13 арештів, пов’язаних з синдикатом, в містах Понтіанак і Тангеранг. Також вдалось врятувати шістьох немовлят, яких повинні були продати, всім їм близько року.

“Спершу немовлят розмістили у Понтіанаку, де оформили їх міграційні документи, а згодом відправили до Сингапура”, – повідомили у поліції.

За даними правоохоронців, синдикат шукав батьків чи майбутніх матерів, які нібито не хотіли виховувати своїх дітей. У деяких випадках зловмисники спершу писали батькам у фейсбуці, а згодом переходили до більш приватних месенджерів, зокрема вотсапп.

“Деяких немовлят навіть резервували ще у лоні матері. Після народження витрати на пологи покривались, згодом виплачувалась компенсація, і дитину забирали”.

До складу синдикату входили вербувальники, які шукали дітей на продаж, опікуни, люди, які надавали їм житло, та особи, які виготовляли фальшиві документи.

Коли дітей забирали у батьків, їх на 2-3 місяці передавали опікунам, потім відправляли до Джакарти, а звідти до Понтіанаку, де їм оформляли документи.

Дітей продавали за ціною від 673 до 980 доларів США.

Дехто з арештованих розповів, що синдикат продав щонайменше 12 хлопчиків та 13 дівчаток за кордон. Більшість дітей з провінції Західна Ява.

У поліції заявили, що тепер їхнє першочергове завдання – пошук всиновлювачів у Сингапурі.

“Ми порівняємо дані з даними про проданих немовлят, щоб точно знати, хто виїхав, хто їх супроводжував, коли вони виїхали і хто їх всиновив”.

На цей час більшість даних, зібраних правоохоронцями, свідчать про те, що немовлятам змінили громадянство.

Дізнатись про злочинну групу вдалось завдяки батькам, які поскаржились у поліцію після того, як посередник не заплатив їм за продану дитину. Зазначається, що злочинці не викрали жодну дитину, а забирали їх за домовленістю з батьками.

Є підозри, що деякі батьки продавали дітей через фінансові труднощі. У поліції не виключають, що батькам також будуть висунуті звинувачення.

“Якщо буде доведено, що між батьками та злочинцями була угода, їм можуть висунути звинувачення у злочинах проти захисту дітей та торгівлі людьми”.

Поліція Індонезії також звернулась за допомогою в Інтерпол та до своїх колег у Сингапурі, щоб арештувати членів синдикату, які перебувають за кордоном, та покупців.

“Ми оголосимо винуватців у розшук. Крім того, ми видамо червоне сповіщення чи звернемось до правоохоронців цих країн з проханням про арешт”.

В Індонезійській комісії з захисту дітей (KPAI) розповіли, що такі синдикати зазвичай обирають жінок, які перебувають у відчаї.

“Наприклад, вони завагітніли після зґвалтування, чи від них пішов чоловік, або це небажана вагітність від випадкових зв’язків”.

Аборти в Індонезії заборонені, за виключенням певних ситуацій, зокрема надзвичайні медичні обставини чи вагітність після зґвалтування.

У KPAI зазначили, що синдикати з продажу дітей часто маскуються під пологові будинки, дитячі будинки чи соціальні притулки, які призначені для турботи про вразливих жінок і дітей.

“Ці клініки та притулки використовуються фрази, які, на перший погляд, здаються співчутливими, наприклад, “ви можете народити і забрати дитину додому”, але насправді вони пропонують кошти та незаконно передають опіку над дитиною”.

Офіційних даних про кількість проданих в Індонезії немовлят немає, але дані KPAI про такі злочини свідчать, що ця тенденція стійка та навіть зростає.

Так, у 2020 році KPAI зафіксував 11 випадків незаконного всиновлення дітей, а в 2023 році їх було вже 59.

  • Європол провів глобальну операцію з виявлення людей, які займаються створенням ШІ-контенту із зображенням сексуального насильства над дітьми. У межах операції затримали 25 підозрюваних.

У Повітряних силах повідомили деталі нічного ракетно-дронового удару РФ по українських областях.

Президент США Дональд Трамп подав позов проти газети Wall Street Journal та його власників на суму щонайменше 10 мільярдів доларів за публікацію про те, що Трамп надсилав сексуальному злочинцю Джеффрі Епштейну листівку до дня народження з відвертим малюнком та згадкою їх “спільних таємниць”.

У Чехії легалізували марихуану. Відповідний закон підписав президент країни Петер Павел.

Ввечері 18 липня троє волонтерів підірвались на російській міні у Велетенському, що на Херсонщині.

Уночі 19 липня російські окупанти здійснили черговий масований обстріл України, застосувавши більш як 300 безпілотників та понад 30 ракет.