В Ірані нобелівську лауреатку Наргес Мохаммаді засудили до додаткового року ув’язнення

Джерело: ВВС

Суд в Ірані присудив ув’язненій лауреатці Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді додатковий рік ув’язнення.

За словами адвокатки Мостафи Нілі, правозахисницю засуджено за поширення “пропаганди проти системи”.

Суд ухвалив рішення на підставі коментарів Мохаммаді про студентку, яка стверджувала, що зазнала катувань і сексуального насильства з боку сил безпеки, а також заклики бойкотувати березневі вибори та листи правозахисниці до шведських і норвезьких парламентаріїв.

Мохаммаді відмовилась бути присутньою на судовому процесі, назвавши його “несправедливим і фарсом”.

Довідка. Наргес Мохаммаді стала лауреаткою Нобелівської премії миру в 2023 році за боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх.

Мохаммаді 13 разів арештовував іранський режим, кілька разів її судили, загалом присудивши 154 удари батогом і 13 років ув’язнення. Кілька разів вона виходила під заставу і продовжувала правозахисну діяльність.

У січні стало відомо, що суд Ірану ухвалив ще один обвинувальний вирок Мохаммаді, засудивши її до додаткових 15 місяців позбавлення волі за “пропаганду проти Ісламської Республіки”.

Іранська правозахисниця вже двічі оголошувала голодування на знак протесту проти обмеження медичного обслуговування ув’язнених, а також проти зобов’язання жінок носити хіджаб.

  • Цьогорічна лауреатка Нобелівської премії миру правозахисниця Наргес Мохаммаді, яка знаходиться в іранській в’язниці, оголосила голодування.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.