В Ірані стратили чоловіка, який у 2023 році напав на посольство Азербайджану – ЗМІ

Джерело: News.az

В Ірані стратили чоловіка, який скоїв смертельний напад на посольство Азербайджану в Тегерані понад два роки тому.

Суд над чоловіком тривав два роки. Ясіна Гусейнзаде засудили до смертної кари.

Фото: News.az.

Верховний суд Ірану залишив вирок у силі, справу направили до Тегерана для виконання присуду. Страта була здійснена рано-вранці у середу.

Довідка. 27 січня 2023 року стався збройний напад на посольство Азербайджану в Ірані. Нападник відкрив вогонь з автомата Калашникова по посту охорони, внаслідок чого було вбито начальника служби безпеки, поранені два охоронці посольства. Після цієї атаки дипломатичне представництво Азербайджану припинило діяльність у Тегерані. У липні 2024 року МЗС Азербайджану оголосило, що посольство в ІРІ відновило свою діяльність.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.

Дослідники з Китаю забезпечили надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.