В Ірані жінкам загрожуватиме смертна кара за порушення нових «законів моралі»
Джерело: The Guardian
Жінкам в Ірані може загрожувати смертний вирок або до 15 років ув’язнення, якщо вони не підкоряться новим обов’язковим “законам моралі”, які набудуть чинності цього тижня.
Нові закони, що пропагують “культуру цнотливості і хіджаба”, прийняті іранською владою на початку цього місяця, передбачають суворі покарання для тих, хто “пропагує наготу, непристойність, оголення або неналежне вдягання”, включаючи штрафи, биття батогом і тюремне ув’язнення терміном від 5 до 15 років для рецидивістів.
Стаття 37 нового закону також передбачає, що особам, які пропагують або поширюють непристойність, оголення або “погане вдягання” серед іноземних суб’єктів, включаючи міжнародні ЗМІ та організації громадянського суспільства, може загрожувати 10 років ув’язнення і штрафи.
Тих, чию поведінку влада вважає “корупцією на Землі” (термін, який іранська влада використовує для позначення широкого кола правопорушень, у тому числі пов’язаних з ісламською мораллю), можуть засудити до смертної кари.
Amnesty International заявила, що це положення закону фактично означає, що жінки і дівчата, які надсилають свої відеозаписи в ЗМІ за межами Ірану або іншим чином беруть участь у мирному активізмі, можуть бути засуджені до смертної кари.
Будь-хто, хто втручається або намагається зупинити арешт або переслідування жінок і дівчат, які не підкоряються обов’язковому носінню хіджаба, також може бути ув’язнений або оштрафований.
Підприємства чи комерційні установи, водіїв таксі, засоби масової інформації та телерадіокомпанії, а також навчальні заклади тепер каратимуть і штрафуватимуть, якщо вони не повідомлять про “порушення”.
- Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджаба в громадських місцях.
- Студентку з Ірану, котра на знак протесту пройшлася територією університету у спідньому, відправили до медичного центру для “спеціального лікування”.
- Іранська влада перешкодила родичам загиблої Махси Аміні вилетіти до Страсбурга для отримання цьогорічної премії Сахарова. Не дозволили піти до літака батькам та брату Аміні.
- Поліція Ірану закрила велику книгарню у центрі Тегерана, оскільки магазин дозволяв жінкам заходити всередину без хіджаба.
Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.